KoostööKunstiKool Belbin Eesti

Tagasiside klientidelt

Tagasiside Belbin Eesti klientidelt

Tagasiside on küsitud Soovitusindeks abil. Klientide tagasiside on täies mahus vaadatav Soovitusindeksi kiidururgas Recommy.com kodulehel.

Tagasiside parimad palad

Allpool toodud tagasiside iseloomustab väga hästi meie koolitusi ja treeninguid:

Küsimus: “Millist praktilist kasu on andnud Belbini meeskonnarollide kasutamine koostöös Mats Soomre ja IMG Koolitusega?”

Olen osalenud väga paljudel koolitustel ja teinud läbi ka hulga nn erinevaid isiksuse hindamise mudeleid, nagu: MBTI, JTI, Disc, 360 kraadi , Belbin – kõik on ka omamoodi väga head.

Mina olen ise aga väga praktiline, ratsionaalne inimene ja teooria on tore asi teada, kuid sellest võiks elus ka kasu olla. Kõikide nende mudelite puhul on suur mure see, et see ei tekita lihtsasti mõistetavat visuaali inimesest, mis aitab sul teda mõista. Visuaalid aga töötavad väga hästi ja selles osas pean mina Belbinit väga praktiliseks meeskonnatöö korraldamise ja hindamise vahendiks, sellest saavad kõik aru. Seda on võimalik kasutada kõikidel juhtimistasanditel. Seda tuleb võtta kui teenäitajat ja abimeest, mitte kui pühakirja ja absoluutset tõde.

Väga raske on leida koolitajat, kes räägib asjast ja reaalsetest probleemidest, aga Mats teeb seda väga hästi ja otsekoheselt – ilma keerutamata ja ilustamata, kitsaskohad on vaja luubi alla võtta ja välja juurida. Ilusa diplomaatilise jutuga tõehetk sind tavaliselt ei puuduta, kuid Mats rammib valupunkte ilma silma pilgutamata ja see on ülimalt vajalik. Lõpuks on probleemid tegelikult lihtsad, kuid neid mitte teadvustades ja nendest mitte rääkides teeme asjad keeruliseks. Ümbernurga juttu tõlgendame kõik erinevalt, kuid Mats suudab viia seltskonna ühise tõe tunnetuseni ja edasi on juba usalduse küsimus, kuidas me tegelikult käitume.

Mina olen täheldanud ilmselget muutust peale Belbini teema sissetoomist, et inimesed mõistavad üksteise käitumist, suudavad sellega arvestada ja muutuda tõhusamaks. See on igale meeskonnajuhile väga hea meetod ja abimees, ilma raketiteadusesse minemata :)

 – Janek Saareoks, tegevdirektor
Schenker Eesti

Küsimus: “Millist praktilist kasu on andnud Belbini meeskonnarollide kasutamine koostöös Mats Soomre ja IMG Koolitusega?”

Mõned asjad või põhipunktid, mida antud koolitus (2 erinevas organisatsioonis) on andnud:

• Meeskonnatöö parenemine – inimesed arvestavad paremini üksteisega ja üksteise omadustega

• Inimlikkuse faktor – ka kõige suuremad egod viiakse samale tasemele teistega, inimesed saavad aru, et üksi ei jõua nad kuhugi

• Parem töökollektiiv – mõistetakse paremini ettevõtte eesmärke isegi, kui esialgne juhi väljendus võib olla kohmakas või liialt agressiivne

• Projektide läbiviimise tõhusus – õige meeskond annab parema ja kiirema tulemuse

Üleüldiselt on raske seda väljendada, kuid see mõjutab kogu töökeskkonda. Ka kõige alalhoitum person, kes ehk mõtles loobumisele saab järsku aru, et tema roll on hoopis teistsugune ja talle meeldib see, seega mingil määral võib pareneda ka kaadrivoolavus.

Eelkõige mõjutab see kindlasti juhtide arusaama oma inimestest ja selleläbi pareneb palju asju.

Tänapäeva ettevõtlus maastikul on oluline osa autonoomial ning usaldusel oma kolleegide vastu. Arvan, et see koolitus on just üks alustalasi, mis suudab neid kahte asja hästi mõjutada.

 – Erkki Ehand, CEO
Bed Factory Sweden

Ma olen koolitusega väga rahul! Sa tõepoolest ehitad oma koolituse üles väga ebatavaliselt ning osalemine su koolituses nõuab 100% tähelepanu. Esimest korda elus nägin, kuidas koolitajal õnnestub hoida mu meeskonda enda kätes alates koolituse algusest kuni lõpuni. Sa andsid meile väga palju materjali mõtlemiseks. Mis mulle eriti meeldib, sest aktiivne mõtlemine viib muutusteni varem või hiljem. Tavaliselt koolituse tulemus on selline, et kausta lõppu saavad välja kirjutatud käitumisreeglid ja kõik rõõmsalt lubavad, et nad jälgivad need. Ka neljapäeval tekkis paberitele nö reegleid, aga vahe on selles, et inimesed mõtlesid kaasa ja analüüsisid, kui head me juba praegu oleme seoses välja toodud punktidega.

 – Olga Peresild, CEO
MediaCom Estonia

Mina läbisin individuaalse esinemiskoolituse. Koolitaja oli Mats! Kui ütleks, et jäin koolitusega rahule, siis ma polekski nagu midagi öelnud! Koolitus oli tõesti väga efektiivne, väga kasulik ja informatiivne. Loomulikult ka koolitaja tase antud valdkonnas on väga kõrge! Väga meeldis, et koolitus oli individuaalne ehk siis koolitaja tegeles koguaeg ainult minuga. Pean tunnistama, et alustada ei olnud lihtne. Aga iga järgmine koolitus andis mulle rohkem ja rohkem enesekindlust. Olen väga õnnelik, et mul tekkis selline fantastiline võimalus see koolitus läbida! Väga meeldis see, et koolitajal ei olnud mingit PowerPoint presentatsioone vms – kõik vajalik info tuli peast vastavalt vajadusele! Kuna Mats on ise professionaalne koolitaja, siis loomulikult ta sai jagada oma töökogemust ehk siis tema pole puhas teoreetik, vaid pigem praktik hea töökogemusega. Meeldis, et Mats rääkis alati ausalt ja otse. Oskas nii kiita kui ka ausalt öelda, mis kehvasti läheb. Loodan, et saan rakendada saadud teadmisi edaspidi nii tööl kui ka elus. Varem pole ma isegi mõelnud, et hea ja efektne esinemine on ka omakorda teadus, mis mitte mingil juhul pole lihtne, nagu mulle alguses tundus!

Loomulikult oli kõige olulisem osa just koolitamise osa: kehakeel, hääl, sõnum, ettevalmistus. Jäi meelde süsteem, kuidas reageerida agressorite vastu. Jäi meelde, mismoodi vaja koolitust alustada (3-3-3 reegel). Samuti oli kasulik teada, kuidas presentatsioone õigesti vormistada, kuidas ruumi koolituseks ette valmistada, kuidas riietuda jne. Kindlasti jäi meelde ka näide turvarihmadest (kusjuures, nüüd panen alati turvarihma kinni, ausalt!) :-)

Suurpärane koolitus, mida võib julgelt soovitada kõigile inimestele, kes on vähemalt kuidagimoodi seotud avalike esinemistega! Väga tänan Teid sellise suurepärase koolituse eest!

 – Kim Vasserman, Competence Development Specialist
ABB AS Elektrimasinate tehas

MTÜ Tule Maale võttis ühiselt vastu otsuse viia läbi meeskonnale ja koostööpartneritele suunatud meeskonnakoolitus IMG Koolitusest Mats Soomrega. Tiim ei pidanud pettuma!

Mats ei olnud sugugi mats, vastupidi kohale jõudis ta koos oma tubli õpilase Helenaga juba pool tundi varem. Juba selline samm tekitab minus austust ja usaldust. Oma ettekannet alustas tasa ja targu. Hetkeks tekkis juba tunne, et nii jääbki. Kuid oh ei! Niipea kui ta oli tiimi natuke aega jälginud ja nende käitumist enda peas analüüsinud, andis ta avapaugu. Kohe jagas ta ära tiimi inimtüüpideks ja sealjuures pani ta enamuse puhul täiesti täppi. Mõni liige ei olnud küll oma tiitliga nõus, kuid ühel hetkel pidi siiski tunnistama, et Matsil oli õigus. Mats viiski oma koolituse nii läbi, et üllatas ja ehmatas ja ei lubanud meil minutitki mõnele kõrvalisele asjale mõelda. Üheskoos seadsime eesmärgid tulevikuks ja Mats oma mõtteteradega pani kindlasti kogu tiimi kaasa mõtlema ja rääkima ja NAERMA. Samas lähenes ta kõigile, inimtüübile kohaselt, ehk ei sundinud vaikset ja kaalutlevat persooni sekundi vältel vastama, vaid pressis peale, neile kes seda ka ootasid :) Väärt koolitus, meie tiim jäi rahule. Seda kinnitas ka 100% positiivne tagasiside!

 – Inger Säinast, assistent
MTÜ Tule Maale

Osalesime IMG Koolitusel „Meeskonnarollide tasakaal meeskonnas. Läbirääkimised ja veenvus müügis.“
Koolitus oli sisutihe, aktiivne, kaasakiskuv, lõbus ja väga kasulik. Pidime aktiivselt kaasa mõtlema ning lahendama reaalseid juhtumeid, mille lahendusi saame nüüd praktikas kasutada. Koolitus tõstis nii sisemist motivatsiooni, enesekindlust kui ka müügioskust. Paljude müügikonsultantide tulemused paranesid peale koolitust :).
Belbini meeskonnarollide teema oli samuti väga huvitav, annab meeskonna tunnetusele ja juhtimisele kaasa palju teadmisi, mida eduka meeskonna loomisel ja juhtimisel ära kasutada. Lisaks kasulikkusele tekitas see teema ka positiivset diskussiooni. Kõigil oli huvitav teada saada enda iseloomustust ning võrrelda seda siis teistega. Üritame seda teadmist tulevikus jätkuvalt ära kasutada ja ellu rakendada.

 – Ave Piir, Telemarketingi osakonna juhataja
EMT

Ideaalset asja pole olemas :), mulle meeldib Matsi maailmavaade, vaatenurk asjadele – see on lihtne, loogiline ja väga praktiline ning töötab. Ei ole mingit svammi vahel, millest kasu pole.

Kahe toimunud koolituse kohta võib öelda, et püstitatud eesmärgid saavutati. Tegemist on professionaalse koolitajaga. Meie ettevõtte jaoks on koolitaja “attitude” õige.

Koolitus pani mõtlema, kes ma ise olen, miks käitun just nii nagu käitun. Mis veelgi olulisem, aitab mõista miks mind ümbritsevad kolleegid, potentsiaalsed klendid, tuttavad käituvad just nii nagu nad käituvad. Analüüsides iseennast ning seeläbi mõistes teisi, käitungi juba teisiti ning koostöö sujub paremini ja küll see julgus välja öelda ka tuleb. On vaja vaid harjutada.

5 aasta jooksul oli (komplektina meeskonnarollid + müük) Belbini koolitus praktiliselt esimene, millest oli tõesti midagi ka reaalsesse ellu kaasa võtta.

 – Janek Saareoks, tegevjuht
– Kaie Kivisaar, personalijuht
– Olvi Aasmäe, finantsjuht
– Indrek Eirand, lao operatsioonide juht
HAVI Logistics

Ma reaalselt näen ja tajun, et see aitab oluliselt paremini inimesi mõista. Ja mitte ainult kolleege. Vahel seletab ka ise enda kohta nii mõndagi. Kui meenutan varasemaid koolitusi, siis ei meenu ühtegi sellist millel oleks nii pikaajaline järelmõju. Avastan ennast tihti koolituse üle mõtlemast ja erinevaid inimtüüpe analüüsimas. Oleks ainult kõigi inimeste kohta selline info olemas mida Belbini test meie meeskonna kohta andis :).

– Kalev Ints, müügidirektor
Ekspress Hotline AS

See oli täiesti teistmoodi koolitus. Kui tavaliselt keskendutakse mingi info edasi andmisele, siis siin püüti jõuda selle info tegeliku sisuni ja arusaamiseni. Mulle vähemalt tundus, et see paneb inimesi mõtlema ja juurdlema ning sellisel juhul jäävad need asjad ka oluliselt suuremal määral meelde :)

Koolitus ei baseeru vaid üldiste teadmiste ja teooriate käsitlemisele, vaid rohkem pannakse rõhku kogu teema ja ka inimeste arusaamade sisulisele poolele, vaatamata sellele, et see on keeruline ja tihti ka ebamugav.

– Inga Möllits, personalijuht
Ekspress Hotline AS / Telemedia Eesti AS

Mulle väga meeldis Matsi korraldatud koolitus. Olen käinud väga agressiivsetel koolitustel ja mulle need kohe mitte ei meeldinud. Matsi koolitusel sai vaikselt ise kaasa mõelda ja avaldada oma arvamust siis kui ise vajalikuks pidasin.

– Kristi Saun, müügisekretär
Hambakliinik CityMed

Koolitus on soovitamist väärt seetõttu, et usutavasti kõik osalejad on sunnitud oma peakest veidi pingutama ja (kaasa)mõtlema ning seetõttu on niisugune “kõik tegevuses” koolitus oluliselt tõhusam kui mugav “vaatame slaide” üritus. Arvan, et lisaväärtust koolitusele annab ka asukoht – sügaval metsa sees ja piisavalt kaugel, et ööseks koju minna ehk et koolitus kestab justkui mitte 2 x 8 tundi, vaid pisut üle ööpäeva.

– Anni Merivee, müügijuht
Infoabi 1188

Suurepärane koolitaja ja koolitus. Ülikasulik info ja väga lühikese ajaga tehtud efektiivne koolitus.

– Mari Suursalu, Eesti PGA, professionaalne golfimängija
www.marisuursalu.com

Soovitan, sest üks põhjus on see, et tunnen koolitajat rohkem, kui ainult koolitajat (kokkupuuted lapsevanemana, hoolekogu liikmena). Koolituse teema on vajalik, sest töö koolis on meeskonnatöö. Koolitaja tuntus (nt. ütlesin tuttavale koolitaja nime ja tema lisas s.o.Belbini meeskonnarollid). Koolitaja paneb seltskonna mõtlema, arutama, mitte ainult kuulama koolitajat juttu.

– Külli Puhkim, direktor
Tallinna Saksa Gümnaasium

Koolituse intensiivsus ja läbiviimise vorm ei lase kordagi inimestel langeda “üldtunnustatud” käitumisnormide ja poliitkorrektsuse fassaadi taha, mistõttu inimeste tegelik loomus tuleb kiiresti välja. Tavaliselt kulub selleks meeskonna kokkupanekul kahe päeva asemel vähemalt kaks kuud.

Mats teab, mida ta teeb ja ta oskab seda hästi. Usun, et kõige suurem väärtus on tema koolitustel praktilisel tööl. Kohe kui sa arvad, et ahhaaa – nüüd ma tean ja see tähendab ju, et ka kohe oskan, siis saab järgneva harjutusega otsekohe selgeks, et ikka kohe mitte midagi ei oska. Oskamiseni on veel pikk maa…

– Sander Vallaots, juhatuse esimees
– Ene Ollisaar, tegevjuht
ASA Quality Services

Koolitus professionaalselt läbi viidud. Koolitaja tabas hästi meeskonnas valitseva meeleolu ning pani inimesed mõtlema. Edaspidiseks sai kaasa palju erinevaid mõtteid, näiteks mida meeskonnas teistelt oodata ja kuidas  meeskonna liikmena käituda. Koolituse käigus koolitaja poolt esitatud mõneti provokatiivsed küsimused ja väited panid küll ennast kohati ebamugavalt tundma, kuid sundisid see viisi mugavustsoonist väljas olles osalejaid rohkem teema peale mõtlema ja koolituses aktiivselt osalema. Belbini meeskonnarollide analüüs andis üllatavaid tulemusi – enda rolli nägemusest meeskonnas vs kuidas sind nähakse meeskonnas teiste poolt.

– Kristel Reimo, finantsjuht
Registrite ja infosüsteemide keskus
Tagasiside klientidelt 24.03.2012

Kasutajate Login

Usun, et sulle meeldis loetud postitus.

Ma kirjutan mõistliku sagedusega, mitte liiga tihti. Valdavalt midagi huvitavat ja kasulikku meeskondadest, koostööst, erinevatest inimtüüpidest. Teinekord midagi muigama ajavat ja natuke ka koolitustest.

Oled teretulund liituma meie uudiskirja saajatega !

Liitumiseks jäta palun oma nimi ja e-posti aadress
 

close-link
KLIKI JA AVAD UUDISKIRJA SAAJATEGA LIITUMISVORMI