skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Miks on noortel keeruline teadvustada oma tegelikku mina?

Belbin noortele - Belbin GetSet
Belbin noortele – Belbin GetSet

Rääkisin hiljuti ühe personalijuhiga. Ta oli mures ettevõttesse tööle võetud noorte pärast. Ei, noored polnud hukas! Personalijuhti tegi murelikuks hoopis see, et töövestlusel suurepärast suhtlemisoskust ja uuenduslikke ideid näidanud noored ei saanud meeskonnnatööga hästi hakkama.

Miks see nii on? Isiksuseomadused – näiteks hea suhtlemisoskus – ei anna meile infot selle kohta, kuidas inimene tööelus hakkama võiks saada. Eriti kui varasemat töökogemust polegi. Pealegi võib hea suhtleja erinevates olukordades käituda erinevalt: sõprade seas võib ta olla seltskonna hing, töises keskkonnas aga hoopis tagasihoidlikum. Kuidas seda vasturääkivust seletada? Lihtsa tõsiasjaga – inimesed muudavad oma käitumist vastavalt olukorrale.

Järelikult tuleks esmalt välja selgitada, millised on inimese käitumiseelistused töistes olukordades. Siin aitab Belbini meeskonnarollide mudel. Mudeli eesmärk ongi peegeldada seda, mis on nähtaval ehk seda, kuidas inimene erinevates olukordades käitub. Selle väljaselgitamiseks täidab inimene esmalt küsimustiku, kus uuritakse tema käitumiseelistuste kohta. Seejärel annavad oma hinnangu kõrvaltvaatajad: tavaliselt kolleegid. Selle tulemusena valmib käitumiseelistuste analüüs.

Belbin spetsiaalselt noortele

Kuidas aga selgitada välja 16–22-aastaste töiseid käitumiseelistusi, kui neil töökogemus puudub või pole nad meeskonnas töötanud? Belbinil on noorte jaoks spetsiaalne küsimustik – see on lühem ja veidi teisiti üles ehitatud kui kogenud töötajate oma. Kõrvaltvaataja tagasiside andjad võivad olla näiteks õpingukaaslased või sõbrad, kellega koos on noor inimene midagi teinud. Küll aga ei sobi hinnangu andjaks ema ja isa, sest nemad ei pruugi jääda objektiivseks – on ju oma laps kõige targem, tublim ja osavam …

Enesehinnangu ja kõrvaltvaatajate arvamuste põhjal valmib analüüs, millest saab selgust noore inimese loomupärastest tugevustest ja nõrkustest. See on talle hea enesearengu tööriist. Kuid mitte ainult talle – juhtidele ja teistele meeskonnaliikmetele annab Belbini meeskonnarollide analüüs kirjelduse, mida sellelt noorelt inimeselt oodata on. Kas ta on ideede genereerija või tegutseja inimene, tugev analüütik või suhete hoidja? Milline on tema varjatud pool – äkki on temas midagi sellist, mida keegi teine, sh tema ise pole veel avastanud?

Belbin GetSet profiil

Belbin GetSet Enesehinnang (SPI)
Belbin GetSet Enesehinnang (SPI)
Enesehinnang
Belbin GetSet Kõrvaltvaatajad (OBS)
Kõrvaltvaatajad
Belbin GetSet Profiil (SPI+OBS)
Enesehinnang ja kõrvaltvaatajad

16-aastase noormehe meeskonnarollide profiilid. Hästi on märgata sarnasusi ja erinevus enesehinnangu ja kõrvaltvaatajate (sõbrad) hinnangutel.

Helena Laus

Lapsevanema kogemus

Helena Laus, Apranga personalijuht

Ootasin põnevusega oma laste Belbini raporteid. Ma sain kinnitust nende tugevuste ja lubatud nõrkuste kohta. Aga sain teada ka varjus oleva potentsiaali. Näiteks minu poja tugev Innovaatori roll, mis jäi Hindaja rolli varju või pidasin oma tütre tugevaks rolliks Kujundajat, kuid testist tuli välja tugev Koordineerija. Belbini test noortele aitab suunata noori oma tugevusi arendama ja rakendama ning olla teadlik oma unikaalsusest meeskondades, tööl ja erialavalikutes. Aga mis kõige olulisem, enda tundmine annab neile enesekindlust ja julgust olla ise.

Belbin aitab noori töökohal hoida

Muide, mulle tundub, et oma tugevuste üles leidmine ja arendamine on just noorte puhul eriti oluline – ja seda just tööandja vaatevinklist. On ju teada, et noored ei kipu ühe tööandja juures kuigi kaua töötama. Palgainfo Agentuuri viimane uuring sedastas, et suisa veerand noortest ei plaani oma praeguse tööandja juures üle aasta töötada! Võib-olla aitaks noorte motivatsiooni üleval hoida seegi, kui nad õpivad ennast paremini tundma ja saavad teha tööd, kus nad oma tugevusi kõige paremini rakendada võivad. Eduelamus – see on ju see, mida me kõik soovime, olgu me noored või veidi vanemad.

Much more information in English www.belbingetset.com

Soovid, et ka sinu laps teadvustaks oma tugevused?

Ka oma varjatud tugevused ja lubatud nõrkused?

Soovid, et tal oleks lihtsam karjääri valida?

Kirjuta meile.

E-posti aadress (nõutav)

Nimi (nõutav)

Telefon

Tellin Belbin noortele (Belbin GetSet) aruandeid

Tellin soodushinnaga Belbini aruande lapsevanemale (tavahind 84.-)

Hind sisaldab käibemaksu. Arvelduse detailid täpsustame eraldi.

Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA