skip to Main Content

Mats Soomre

Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, koostöö-, meeskonnatöö- ja juhtimistreener
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor meeskonnatöö, koostöömudelid ja leadership lektor

Belbin Eesti on Belbin Associates Ltd. esindaja Eestis.

Kogemusest koolitajana

Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!

Belbini meeskonnarollide teemaga puutusin kokku juba eelmisel sajandil. Professionaalselt hakkasin Belbiniga tegelema pärast seda, kui täiendasin ennast Cambridge’is Belbin Associates’i juures aastal 2005, kus ma sain atesteeritud Belbini meeskonnarollide konsultandi tunnistuse koos õigusega viia läbi nii tavapäraseid koolitusi kui ka ametlikke atesteerimiskursuseid.

Koolitaja ja treenerina olen 23 aasta jooksul läbi viinud kaugelt üle 1000 koolituse ja treeningu. Enamik koolitusi on pigem intensiivsed treeningud kui klassikalised koolitused. Selline stiil paneb osalejad aktiivselt kaasa töötama neile endile sobival moel s.t. mõtlejad saavad mõelda ja rääkijad saavad rääkida. Loenguvormi kasutan üliharva ja slaide ainult siis, kui on suured grupid või väga spetsiifiline informatsioon. Samas tuleb tunnistada, et Belbini meeskonnarollide slaidid on väga kenad ja praktilised, neid kasutan ikka!

Minu peamisteks koolitusteemadeks on meeskond, meeskonnatöö, meeskonnarollid ja meeskonna juhtimine ning enesekehtestamine. Olles ise igapäevase müügitööga tihedalt seotud, koolitab ja treenib Mats pidevalt ka müügimeeskondi nii müügioskuste, kliendisuhete kui koostöö valdkonnas.

MEESKOND / MEESKONNATÖÖ / MEESKONNAROLLID / MÜÜGIMEESKOND
MEESKONNA JUHTIMINE / MOTIVEERIMINE / MUUTUSED MEESKONNAS
ENESEKEHTESTAMINE / KINDEL STIIL / MÕJUTAMINE / ESINEMISOSKUSED
AKTIIVNE MÜÜK / HARJUMUSTE MUUTUS / ISIKLIK KARJÄÄR

Koolitustest

Minu treeningute intensiivsus sõltub suuresti eesmärgist, mida soovime saavutada. Enamasti võtame hea tempoga läbi vajalikud teemad, olles programmi raames paindlikud ja arvestades osalejate küsimusi ning mõtteid. Treeningud, mille käigus on väga tugevalt tarvis muuta suhtumist, harjumusi või lahendada konflikte, on tavapärastest märgatavamalt intensiivsemad.

Ma pean oluliseks, et osalejad jõuavad iseseisvalt arusaamisele, mis on neile endile ja/või meeskonnale oluline ning mida tuleb edaspidi ette võtta või muuta. Belbini meeskonnarollide abil suudan ja oskan iga meeskonnaliikme tugevused välja tuua ja aidata neid meeskonnas nii avastada, edasi arendada kui rakendada.

Toon grupi mugavustsoonist välja, aitan saavutada vajalikud meeskondlikud kokkulepped, suunates meeskonna õigele teele. Nii saavutatud muutused on märkimisväärsed, kuid eeldavad treeningujärgset edasiharjutamist. Nagu spordiski …

Belbini ja Mats Soomre kogemuse saab kõige paremini kokku võtta ühe osaleja sõnadega: “Ma olen muidu suht skeptiline, kuivõrd on sellist nüansirikast asja nagu inimese iseloom võimalik mingite testidega lahterdada, kuid seekord oli tulemus üpris veenev. Selline paistis üldine arvamus olevat.”

Käin regulaarselt esinemas erinevatel konverentsidel, seminaridel ja üritustel. Üks tavapärasest erinevas võtmes esinemine oli Eesti Vabariigi 94. aastapäeval Riigikogu lossihoovis koos Ene Ergmaga. Ma olen Toastmasters Tallinna asutajaliige (hetkel passiivne) ning Eesti esimene CTM (Competent Toastmaster) ja ATM (Advanced Toastmaster, mitteametlikult).

Lisaks eesti keelele viin koolitusi läbi ka vene, inglise ja soome keeles.

Matsi koolituse Live salvestus õpetliku mõttekäiguga

Mats Soomre taustinfo

Ma lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli automaatika teaduskonna cum laude 1991. aastal süsteemi insenerina. Töötasin IT valdkonnas (AS Aetec, Osborne Computer Eesti) programmeerijana, projektijuhina, arvutitehase tegevjuhina, grupi müügidirektorina.

Aastal 1998 kandideerisin juhtimistreeneriks ja töötasin kuni 2004. aastani Invicta põhitreenerina.

IMG Äriteenused grupi partnerina (aastatel 1996 – 2016) lõin aastal 2004 IMG juurde uue valdkonna meeskonnakoolituste näol, mille kaubamärgiks sai IMG Koolitus.

Belbin Associates esindajaks Eestis sain 2005 aastal

Kasvades ja arenedes on sellest tänaseks saanud KoostööKunstiKool Belbin Eesti.

Hobideks on golf, fotograafia ja golfifotograafia. Minu fotosid on avaldatud Kanadas, Inglismaal, Saksamaal, rääkimata Euroopast ja Eestist

Vaata Moments by Soomre www.soomre.com  ja Golf & Photo Moments Facebooki lehelt

Mats Soomre leiab Facebookist  ja Linkdeinist ja Instagramist ja Youtube’ist

KoostööKunstiKool Belbin Eesti Facebooki leht ja Youtube kanal

Innovaator
Belbin - Võimaluste otsija
Belbin - Koordineerija
Belbin - Kujundaja
Mats Soomre meeskonnakoolitused ja juhtimiskoolitused
Belbin Team Roles Accredited
EEK Mainor
Koolitus- ja konsultatsioonifirmade Liit KFL
Back To Top