Skip to content

Kuidas raskete inimestega toime tulla?

Rasked inimesed tekitavad erinevaid emotsioone … mis lõpevad tihtipeale arusaamatuste või lausa konfliktiga. Süvenedes konkreetsetesse juhtumitesse, võib julgelt väita, et enamasti pole olemas inimesi, kelle kohta me võiksime öelda “rasked inimesed”! Küll aga on palju inimesi, keda me ei mõista või kellega me ei oska sobivalt käituda või veelgi hullem, ei tahagi nendega koos töötada.

Teemat arutavad Mats Soomre ja Helena Laus.

Kuidas saavutada tõhus meeskonnatöö?

Raul Ennus kutsus meid Juunika koolitusminutite külaliseks, et arutleda, mis on meeskonnatöö.  Kuidas aru saada, kas meeskonnatöö on piisav või vähene? Kuidas meeskonnatöö tagada? Kuidas juhtida meeskonnatööd?

Saate külalisi on seekord kaks:
Mats Soomre, pikaajaline koolitaja, juhtimis- ja meeskonnatöö treener, Bebin Eesti asutaja ja Ettevõtlus Kõrgkooli Mainor lektor.
Helena Laus, pikaajalise kogemusega personalijuht, ettevõtja ja meeskonnatöö koolitaja, coach, mentor.
Saatejuht: Juunika Koolituse juhtivpartner Raul Ennus

Kuidas ennast ja enda elu paremini juhtida

Mats Soomre üks peamistest põhisõnumitest on “Arenda oma tugevusi, mitte nõrkusi. Õpi mõistma erinevusi ja vastandeid!”.

Käesolevas saates räägime Matsiga sellistel teemadel nagu juhtimise ABC, kuidas olla parem juht tööalaselt ja enda igapäevaelus, kuidas panna tiimi ühtse eesmärgi suunas toimima, miks on oluline keskenduda enda tugevustele, kuidas ennast elus rohkem kehtestada, kuidas olla enesekindlam jne

Saatejuht: Chris Kala

Karjäärikäänakud: Koodikirjutajast tippkoolitajaks

Tänaseks on Mats Soomre olnud 25+ aastat meeskonnatöö- ja juhtimistreener, alustas ta aga tarkvarainsenerina. Vabandust, vanem tarkvarainsenerina! Räägime õigest tööst, ületöötamisest, usaldusest, headest suhetest, rääkimisest, koolitustest, esinemisoskusest, skeptikutest ja tšillist, aga loomulikult ka õige ja sobiva rolli leidmise olulisusest.

Saatejuht: Kristjan Karmo (Must Post)
Operaator: Marko Habicht (Must Post)

Belbin Eesti Youtube kanal.

Kliki Belbin Eesti Youtube kanali lingil – ja  tee Subscribe ning oled esimestena kursis uute videotega, mida ma lisan regulaarselt juurde. Igas õpetlik mõte.

Leiad vastused küsimustele

  • Kas arendada inimeste tugevusi või nõrkusi?
  • Meeskonnatöö algav usaldusest
  • Mis on Belbin?
  • Kas skeptilisus on positiivne või negatiivne tunnus?
  • Kuidas jõuda müügimeeskonnaga suurepärase müügitulemuseni?
  • Perekond ja koostöö: Reedeõhtune telefonikõne – milline on sinu stiil?
  • Auto, turvarihm ja mobiiltelefon. Mis on sellel pistmist meeskonna, usalduse ja meeskonnatööga?
  • Ja palju muud, mida aja jooksul lisandub juurde

Kirglik koolitaja, kes teab peaaegu kõiki hea meeskonnatöö saladusi

Nagu sissejuhatusest võib aru saada, siis meie poolt sihitava ühe tunni sisse polnud võimalik seda osa mahutada ning juttu jätkus kauemaks. Soomre rääkis oma tegevusest erinevatest valdkondades ja pani erinevate mõtteharjutustega ka saatejuhid korduvalt proovile. Episoodi jooksul kuulsime ka huvitavat vaadet edu valemile, mis oma põhituumalt mõnevõrra erines meie senistest külalistest.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Loe edasi

Meeskonnatöö Koolitaja Mats Soomre
14.02.2024

Meeskonnatöö ja meeskonnamängija ABC

Meeskonnatöö ei hakka toimina, kui lihtsalt panna kokku vajalik arv inimesi ja loota, et nad meeskonnana töötavad. Kui hea meeskonnamängija oled sina? Kas trügid iga hinna eest pildile või üritad teiste töö eest tehtud au enesele võtta või oled just vastupidi valmis oma isiklikud huvid meeskonna hea tulemuse nimel tagaplaanile jätma ega muretse liiga palju oma staatuse pärast? Meeskonnatöö arendamine on pidev protsess, kus tuleb leida tasakaal tugevuste ja nõrkuste vahel, kompetentside ja suhtlemisoskuste vahel, äri ja meeskonna arendamise vahel.

Helena Laus, Belbin Eesti

Kuidas arenguvestlusel oma tugevusi esile tuua?

Vastake kolme lausega palvele: „Räägi palun, kes sa oled?“ vältides oma ametit, väljaõpet ja sotsiaalset staatust. Kui hästi kajastab see vastus teie isikupära ja teie tegelikke tugevusi? Või ehk isegi nõrkuseid?

Toiduakadeemia Ja Meeskonnatöö Koolitus

Meeskonnatöö restart Toiduakadeemias

Liitsime meeskonnatöö koolituse ja Belbini meeskonnarollid Toiduakadeemia ühiskokkamisega. Tulemuseks saime midagi erakordset – kõige skeptilisemadki inimesed ütlesid veenvalt: „Väga hea! Mõtlemapanev! Meeldiv ja kasulik!“

Mats Soomre, Belbin Eesti

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search