KoostööKunstiKool Belbin Eesti

KoostööKunstiKooli treenerid ja koolitajad

KoostööKunstiKool Belbin Eesti

Meie treenerid ja koolitajad


Mats Soomre

Belbin Team Roles Accredited


Mats Soomre

Asutaja ja partner, Belbin Associates atesteeritud esindaja Eestis

Treener: juhtimine, meeskond, koostöö, müük

Atesteeritud Belbini meeskonnarollide treener ja konsultant

Belbini meeskonnarollide teemaga hakkasin professionaalselt tegelema pärast seda, kui täiendasin ennast Cambridge’is Belbin Associates’i juures aastal 2005, kus ma sain atesteeritud Belbini meeskonnarollide konsultandi tunnistuse koos õigusega viia läbi nii tavapäraseid koolitusi, treeninguid ja konsultatsioone kui ka ametlikke atesteerimiskursuseid. Belbin Eesti on Belbin Associates Ltd. esindaja Eestis.

Mats Soomre tunnistus.

Koolitaja ja treenerina olen enam kui 19 aasta jooksul läbi viinud üle 950 koolituse ja treeningu. Enamik koolitusi on  pigem intensiivsed treeningud kui klassikalised koolitused. Selline stiil paneb osalejad aktiivselt kaasa töötama neile endile sobival moel s.t. mõtlejad saavad mõelda ja rääkijad saavad rääkida. Loenguvormi kasutan üliharva ja slaide ainult siis, kui on suured grupid või väga spetsiifiline informatsioon. Samas tuleb tunnistada, et Belbini meeskonnarollide slaidid on väga kenad ja praktilised, neid kasutan ikka!

Minu treeningute intensiivsus sõltub suuresti eesmärgist, mida soovime saavutada. Enamasti võtame hea tempoga läbi vajalikud teemad, olles programmi raames paindlikud ja arvestades osalejate küsimusi ning mõtteid. Treeningud, mille käigus on väga tugevalt tarvis muuta suhtumist, harjumusi või lahendada konflikte, on tavapärastest märgatavamalt intensiivsemad. Ma pean oluliseks, et osalejad jõuavad iseseisvalt arusaamisele, mis on neile endile ja/või meeskonnale oluline ning mida tuleb edaspidi ette võtta või muuta. Belbini meeskonnarollide abil suudan ja oskan iga meeskonnaliikme tugevused välja tuua ja aidata neid meeskonnas nii avastada, edasi arendada kui rakendada. Toon grupi mugavustsoonist välja, aitan saavutada vajalikud meeskondlikud kokkulepped, suunates meeskonna õigele teele. Nii saavutatud muutused on märkimisväärsed, kuid eeldavad treeningujärgset edasiharjutamist. Nagu spordiski …

Käin regulaarselt esinemas erinevatel konverentsidel, seminaridel ja üritustel. Viimati esinesin tavapärasest erinevas võtmes Eesti Vabariigi 94. aastapäeval Riigikogu lossihoovis koos Ene Ergmaga. Ma olen Toastmasters Tallinna asutajaliige ning Eesti esimene CTM (Competent Toastmaster) ja ATM (Advanced Toastmaster, mitteametlikult).

Lisaks eesti keelele viin koolitusi läbi ka vene, inglise ja soome keeles.

Rohkem infot koolitustest Belbin Eesti koolitustel osalejate tagasisidest

Ma lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli automaatika teaduskonna cum laude 1991. aastal süsteemi insenerina. Töötasin IT valdkonnas (AS Aetec, Osborne Computer Eesti) programmeerijana, projektijuhina, arvutitehase tegevjuhina, grupi müügidirektorina.

Aastal 1998 kandideerisin juhtimistreeneriks ja töötasin kuni 2004. aastani Invicta põhitreenerina. Olles olnud IMG Äriteenused grupi partner 1996. aastast, lõin 2004. aastal IMG Konsultant AS juurde uue valdkonna meeskonnakoolituste näol, mille kaubamärgiks sai IMG Koolitus. Tänaseks on meeskonnatöö ja Belbini meeskonnarollide teema kujunenud meie kõige olulisemaks teemaks, mida väljendab ka meie nimi KoostööKunstiKool Belbin Eesti.

Hobideks on golf, fotograafia ja golfifotograafia. Minu fotosid on avaldatud Kanadas, Inglismaal, Saksamaal, rääkimata Eestist, internetist www.soomre.com  ja Facebookist 🙂

Kohtumisteni!

E-post: mats@belbin.ee

Telefon: +372 501 6878
Neeme KuningasNeeme Kuningas

Tipplavastaja ja koolitaja: kõnekunst, esinemiskunst, lavastamiskunst, juhtimiskunst

NEEME KUNINGAS on ooperilavastaja, teatri- ja muusikapedagoog, publitsist, stsenarist, tõlkija ja libretist, kes on saanud kõrgema muusikaalase hariduse Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune EMTA) ja teatrialase kõrghariduse Moskva Riiklikus Teatrikunsti Instituudis (GITIS). Ta on lavale toonud üle saja etenduse Rahvusooperis Estonia, Endla Teatris, Nukuteatris ja EMTA Ooperistuudios ning Soome, Rootsi, Norra, Venemaa, Saksamaa, Leedu, Prantsusmaa, Valgevene, Türgi ja Hiina teatrites ja festivalidel.

Neeme Kuningas on olnud õpetaja Eesti, Soome, Rootsi, Hiina ja Venemaa teatrikoolides, andnud meistrikursusi, avaldanud arvukalt artikleid ja arvustusi, teinud tele- ja raadiosaateid ning olnud konsultandiks mitmete kodumaiste filmide juures.

Aastakümnetepikkune töö Rahvusooperi pealavastajana on talle andnud hindamatuid juhtimiskogemusi nii administratiivse kui loomingulise tööandjana, keeruka ja mitmetahulise struktuuri – ooperiteatri – arendajana, strateegiate ja taktikate looja, planeerijana ja elluviijana. Neemest ja tema lavastustest saab rohkem lugeda www.neemekuningas.com

Hetkel töötab loov-kirjutaja ja konsultandina agentuuris Zavod BBDO.

Kohtumisteni KoostööKunstiKoolis!

 E-post: neeme@belbin.com
Kaie Kivisaar

Belbin Team Roles Accredited


Kaie Kivisaar

Treener: juhtimine, koostöö, coaching, personalijuhtimine

Atesteeritud Belbini meeskonnarollide treener ja konsultant

Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis algõpetuse ja metoodika eriala ning organisatsioonikäitumise magistrantuuri cum laude personalijuhtimise suunal. Personalijuhina oman 9-aastast kogemust rahvusvahelises logistikaettevõttes HAVI Logistics, mis kuulub HAVI Gruppi ja on esindatud enam kui 32 Euroopa riigis.

Aastate jooksul olen läbinud erinevaid juhtimisega seotud koolitusi nii Eestis kui väljaspool: The Leadership Grid ® Seminar, Leadership Development Program (Change International, Coverdale), atesteeritud PI (The Predective Index System) ja PLI (Professional Learning Indicator ™) kasutaja.

Personalijuhtimise alal töötades puutusin kokku erinevate organisatsioonide töötajate arendamise ja selleks vastavate süsteemide väljatöötamisega nii Eestis kui erinevates Euroopa riikides. Tegin koostööd EAS-iga töötajate pikaajaliste arenguprogrammide väljatöötamisel ja elluviimisel. Personalitöö ühe osana oli minu tööks koolituste korraldamine ja läbiviimine, tehes koostööd erinevate koolitajatega Eestist ja väljaspoolt. Lisaks personalijuhtimisele oman tegevjuhina 5-aastast kogemust 30-liikmelise meeskonna juhtimises eraettevõtluses.

2014. aastast alustasin lahenduskeskse coachingu õpingut Erickson College International´is ning oman sertifikaati lahenduskeskse coachingu läbiviimiseks. Lahenduskeskse coachingu kaudu suureneb inimese julgus katsetada teistsuguseid, alternatiivseid lahendusi ning luua midagi täiesti uut. Lahenduskeskne coaching võimaldab tegeleda nii inimeste juhtimise, isiksuse arengu kui ka muude tööväliste teemadega, sh julgus seada endale eesmärke ning neid saavutada. Kui töötajatel on tahe, siis on ettevõtte visioon ja eesmärgid väljakutseteks, mille saavutamine toob rahuldust ja pakub eneseteostusrõõmu!

Alates 2015. aastast olen Belbin Eesti meeskonnas Belbini meeskonnarollide treener. Loe lähemalt, miks Belbin?

Minu hobideks on fotograafia, vaieldamatud lemmikud on loodusvaated ja loomad. Olen nii liikuva loomuga inimene, et isegi käimise asemel astun teinekord pigem jooksusammuga … seega on ka sörkjooks minu hobide hulgas väga asjakohane ära märkida. Tuleb tunnistada, et reisimine on mu suur kirg. Mis saab elus mõnusamat olla, kui minna kaugele – fotokas õlal? Nii pärinevadki viimaste aastate foto- ja tundeelamused paljudelt erinevatelt Vaikse ookeani saartelt.

Lisaks eesti keelele suhtlen inglise, vene ja soome keeles.

Koolitades eelistan pigem intensiivset treeningut kui klassikalist koolitust. Et osalejad töötaksid kaasa neile sobival moel, st mõtlejad saavad mõelda ja rääkijad rääkida. Osalejad peaksid jõudma iseseisvalt arusaamisele, mis neile endile või meeskonnale on oluline ning mida tuleb edaspidi ette võtta või muuta.

Kohtumisteni treeningul!

 E-post: kaie@belbin.ee


 


Irene Metsis


Belbin accredited logo

Irene Metsis

Treener: juhtimine, koostöö, personalijuhtimine

Atesteeritud Belbini meeskonnarollide treener ja konsultant

Olen pikaajalise koolituskogemusega treener. Ma omandasin magistrikraadi EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise valdkonnas ning olen aastate jooksul läbinud mitmeid juhtimise- ja nõustamisalaseid treeninguid.
Personalijuhina olen kokku puutunud paljude olukordadega organisatsioonide arendamisel, tegelenud strateegilise personalijuhtimisega, inimeste arendamisega ja ka erinevate süsteemide väljatöötamisega. Personalijuhina olen töötanud Eesti Energias, Majandusministeeriumis ja Elionis. Viimased 5 aastat olen panustanud ehitussektoris Skanska AS-is organisatsiooni arendamisele.

Alates 2013. aasta sügisest olen G4S personalidirektor.

Ma oman ka ise praktilist juhtimiskogemust ca 40-liikmelise meeskonna juhtimisel. Lisaks personalivaldkonnale olen juhtinud ka ärivaldkondi.

Südamelähedased tegevused on koolitamine, nõustamine ja inimeste juhtimise arendamine Eestis tervikuna. Olen olnud 4 aastat Personalijuhtimise Arendamise Ühingu juhatuse liige, koolitaja ja lektor erinevatel inimeste juhtimist puudutavatel teemadel. Olen teinud koolitusi nii ettevõtete sees tippjuhtidele kui ka väliskoolitusi juhtidele ja personalijuhtidele alates aastast 2000.

 E-post: irene@belbin.ee

KoostööKunstiKooli treenerid ja koolitajad 25.01.2016

KoostööKunstiKool Belbin Eesti

Kasutajate Login

Usun, et sulle meeldis loetud postitus.

Ma kirjutan mõistliku sagedusega, mitte liiga tihti. Valdavalt midagi huvitavat ja kasulikku meeskondadest, koostööst, erinevatest inimtüüpidest. Teinekord midagi muigama ajavat ja natuke ka koolitustest.

Oled teretulund liituma meie uudiskirja saajatega !

Liitumiseks jäta palun oma nimi ja e-posti aadress
 

close-link
KLIKI JA AVAD UUDISKIRJA SAAJATEGA LIITUMISVORMI
%d bloggers like this: