skip to Main Content

Võta meiega ühendust

  Nimi (nõutav)

  E-posti aadress (nõutav)

  Ettevõte või asutus (soovitatav)

  Telefon (soovitatav)

  Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

  Belbin Eesti

  Belbin Eesti

  Akadeemia tee 21/3 ruum 205
  Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

  Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

  Telefon: +372 5016878
  E-post: koolitus@belbin.ee

  Mats Soomre

  Mobiil: +372 501 6878
  E-post: mats@belbin.ee

  Ettevõtte andmed:
  Belbin Eesti OÜ
  Reg. nr. 14529810
  KM nr. EE102091881

  Belbin Eesti oli ennevanasti IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

  Teostaja

  Teostaja

  Mõtleb praktiliselt, plaanib hästi, viib eesmärgid ja strateegiad edukalt ellu.

  Tagab praktiliste plaanide olemasolu eesmärkide ja strateegiate saavutamiseks ning viib planeeritu efektiivselt ellu.

  Tugevused: Plaanipärane, tõhus, praktiline, suure töövõimega organiseerija. Muudab ideed praktilisteks plaanideks ja organiseerib vajalikud tööd plaanide elluviimiseks.

  Lubatud nõrkused: Ei taha uusi võimalusi märgata ega muuta olemasolevaid plaane, paindumatu.

  Ära imesta, kui ta ei taha loobuda oma plaanidest isegi vajalike muutuste kasuks.

  Tugevused

  Töökad ja pragmaatilised Teostajad on need, kes plaanid ellu viivad. Nad keskenduvad sellele, mis on realistlik ja täidavad oma ülesanded. Nad lähenevad tööle ja probleemidele süstemaatiliselt ja metoodiliselt, et tagada maksimaalne tõhusus.

  Teostajad on usaldusväärsed ja distsiplineeritud meeskonnaliikmed, kes on organisatsioonidele olulised oma võimekuse tõttu teha ära ükskõik milline vajalik töö. Kui teistel võib olla raskusi hoida üleval huvi rutiinsete ülesannete vastu, sobivad Teostajad perfektselt sellist tööd tegema ja tõenäoliselt saavutavad kiiresti reputatsiooni kui inimesed, kes saavad asjadega õigeaegselt valmis.

  Üldiselt nähakse Teostajaid kui lojaalseid töötajaid oma organisatsioonile. Meredith Belbini algse uuringu käigus nimetati neid “Firmatöötajateks”.

  Võimalikud nõrkused

  Kui plaanid on juba paigas, on Teostajatel raske kuulata uusi soovitusi, sest muutused võivad segada produktiivsust ja seeläbi tõhusust. Selle tõttu võivad nad liigselt takistada muutusi ning tunduda jäikade ja paindumatutena.

  Teised töötajad võivad vaadata neid kui seiklushimutuid ja mõelda, miks Teostajad on rahul tehes asju täpselt samamoodi, ilma laiemale eesmärgile mõtlemata. Teostajad on kõige tõhusamad, kui nad suudavad hoida tasakaalu muutuste läbiviimise ja produktiivsuse hoidmise vahel.

  Kui meeskonnas on liiga palju Teostajaid, on võimalus, et meeskond lihtsalt järgib ühte sirgjoonelist rada ja ei reageeri esinevatele mõjutustele, mis sunnivad plaane muutma.

  Lubamatud nõrkused

  Kuigi Teostajatel on soov olla tõhus ja stabiilne, ei tohi neil lasta täielikult muutusi takistada, sest muidu võib meeskond tarduda ja olla võimetu  ümber kohanema.

  Meeskonnarollide sobivus

  Teostajad sobivad hästi kokku Kujundajast juhiga, kes hindab nende fookust tööle ja efektiivsust. Samuti sobiks ka Innovaatorist juht, kes vajab kedagi, kes tema ideid plaanideks muudaks. Juhtidena on Teostajatel abi Hindajatest, kes oskavad aidata planeerimisega, ja Viimistlejatest, kes teevad kindlaks, et efektiivsus ei vähenda täpsust.

  Kuidas Teostajaid rakendada

  SOBIB
  Anna neile vastutus asjade organiseerimise eest ja delegeeri konkreetsel viisil, mis ei jäta ruumi segadusteks.

  EI SOBI
  Ära räägi nendega ebamäärastest ideedest või delegeeri üldisel, ainult kontseptuaalsel viisil.

  Optimaalne töökeskkond

  Teostajad tahavad teada, mida tööpäevalt oodata. Nad vajad organisatsiooni ja struktuuri ning rolli, milles on rutiinset tööd.

  Mis teda ärritab

  Teostajaid viib segadusse, et mitte öelda ärritab, plaanide tihe muutumine ja pidev uute, põhjendamatute ideede pealevool.

  Tahad enda tugevusi paremini tunda? Alusta Belbinist.

  Juhtimine Ja Meeskond

  Tellimine ja hinnad

  Meeskonnarollide aruannete tellimine: Individuaalsed aruanded Meeskondlikud aruanded Töösuhete aruanded Töökoha nõuded ja kandidaadi sobivuse aruanded
  Loe edasi
  Back To Top
  ×Close search
  Search