Skip to content
Teostaja

Teostaja

Mõtleb praktiliselt, plaanib hästi, viib eesmärgid ja strateegiad edukalt ellu.

Tagab praktiliste plaanide olemasolu eesmärkide ja strateegiate saavutamiseks ning viib planeeritu efektiivselt ellu.

Tugevused: Plaanipärane, tõhus, praktiline, suure töövõimega organiseerija. Muudab ideed praktilisteks plaanideks ja organiseerib vajalikud tööd plaanide elluviimiseks.

Lubatud nõrkused: Ei taha uusi võimalusi märgata ega muuta olemasolevaid plaane, paindumatu.

Ära imesta, kui ta ei taha loobuda oma plaanidest isegi vajalike muutuste kasuks.

Tugevused

Töökad ja pragmaatilised Teostajad on need, kes plaanid ellu viivad. Nad keskenduvad sellele, mis on realistlik ja täidavad oma ülesanded. Nad lähenevad tööle ja probleemidele süstemaatiliselt ja metoodiliselt, et tagada maksimaalne tõhusus.

Teostajad on usaldusväärsed ja distsiplineeritud meeskonnaliikmed, kes on organisatsioonidele olulised oma võimekuse tõttu teha ära ükskõik milline vajalik töö. Kui teistel võib olla raskusi hoida üleval huvi rutiinsete ülesannete vastu, sobivad Teostajad perfektselt sellist tööd tegema ja tõenäoliselt saavutavad kiiresti reputatsiooni kui inimesed, kes saavad asjadega õigeaegselt valmis.

Üldiselt nähakse Teostajaid kui lojaalseid töötajaid oma organisatsioonile. Meredith Belbini algse uuringu käigus nimetati neid “Firmatöötajateks”.

Võimalikud nõrkused

Kui plaanid on juba paigas, on Teostajatel raske kuulata uusi soovitusi, sest muutused võivad segada produktiivsust ja seeläbi tõhusust. Selle tõttu võivad nad liigselt takistada muutusi ning tunduda jäikade ja paindumatutena.

Teised töötajad võivad vaadata neid kui seiklushimutuid ja mõelda, miks Teostajad on rahul tehes asju täpselt samamoodi, ilma laiemale eesmärgile mõtlemata. Teostajad on kõige tõhusamad, kui nad suudavad hoida tasakaalu muutuste läbiviimise ja produktiivsuse hoidmise vahel.

Kui meeskonnas on liiga palju Teostajaid, on võimalus, et meeskond lihtsalt järgib ühte sirgjoonelist rada ja ei reageeri esinevatele mõjutustele, mis sunnivad plaane muutma.

Lubamatud nõrkused

Kuigi Teostajatel on soov olla tõhus ja stabiilne, ei tohi neil lasta täielikult muutusi takistada, sest muidu võib meeskond tarduda ja olla võimetu  ümber kohanema.

Meeskonnarollide sobivus

Teostajad sobivad hästi kokku Kujundajast juhiga, kes hindab nende fookust tööle ja efektiivsust. Samuti sobiks ka Innovaatorist juht, kes vajab kedagi, kes tema ideid plaanideks muudaks. Juhtidena on Teostajatel abi Hindajatest, kes oskavad aidata planeerimisega, ja Viimistlejatest, kes teevad kindlaks, et efektiivsus ei vähenda täpsust.

Kuidas Teostajaid rakendada

SOBIB
Anna neile vastutus asjade organiseerimise eest ja delegeeri konkreetsel viisil, mis ei jäta ruumi segadusteks.

EI SOBI
Ära räägi nendega ebamäärastest ideedest või delegeeri üldisel, ainult kontseptuaalsel viisil.

Optimaalne töökeskkond

Teostajad tahavad teada, mida tööpäevalt oodata. Nad vajad organisatsiooni ja struktuuri ning rolli, milles on rutiinset tööd.

Mis teda ärritab

Teostajaid viib segadusse, et mitte öelda ärritab, plaanide tihe muutumine ja pidev uute, põhjendamatute ideede pealevool.

Soovid teada oma tugevusi ja lubatud nõrkusi?

Meeskonnarollide Individuaalne Aruanne
05.12.2021

Meeskonnarollide analüüsi näidisaruanded

Uuenduste kohta kasutan ma hea meelega Peter Lancaster’i (Belbin UK) vastust, kui ma küsisin täpsustusi uuenduste kohta: “Pretty much everything is new!”
Individuaalsed aruanded
Meeskondlikud aruanded
Töösuhete aruanded
Töökoha analüüsi aruanded

Toiduakadeemia Ja Meeskonnatöö Koolitus

Meeskonnatöö restart Toiduakadeemias

Liitsime meeskonnatöö koolituse ja Belbini meeskonnarollid Toiduakadeemia ühiskokkamisega. Tulemuseks saime midagi erakordset – kõige skeptilisemadki inimesed ütlesid veenvalt: „Väga hea! Mõtlemapanev! Meeldiv ja kasulik!“

Back To Top
Search