skip to Main Content

Võta meiega ühendust

  Nimi (nõutav)

  E-posti aadress (nõutav)

  Ettevõte või asutus (soovitatav)

  Telefon (soovitatav)

  Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

  Belbin Eesti

  Belbin Eesti

  Akadeemia tee 21/3 ruum 205
  Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

  Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

  Telefon: +372 5016878
  E-post: koolitus@belbin.ee

  Mats Soomre

  Mobiil: +372 501 6878
  E-post: mats@belbin.ee

  Ettevõtte andmed:
  Belbin Eesti OÜ
  Reg. nr. 14529810
  KM nr. EE102091881

  Belbin Eesti oli ennevanasti IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

  Mati oli kärmas. Mida aasta edasi, seda nooremaks ja reipamaks Mati samm läks.

  Mati oli tarkpea. Aeg liikus selle mehe puhul otsekui vastuvoolu. Mati muutus aina targemaks ja terasemaks. Ta oli nagu ringikõndiv entsüklopeedia.

  Mati Soomre

  Mati oli täpsus ise. Kui Maalehe tegijad kahtlesid, kas see või teine väide võib ikka tõene olla, kas protsent tervikust on õigesti võetud, kas suhkur oli suhteliselt kallim Vene ajal või on praegu, mindi loomulikult Mati juurde.

  Mati oli uudishimulik. Kui enamik inimesi rõõmustab selle üle, et nad midagi teavad, siis Mati nautis hetki, kui tuli ilmsiks miski, mida ta ei teadnud.

  Mati oli sõnaseadja. Mati oli virtuoosne sõnaseadja, olgu jutt artiklist, tõlkeraamatust või A. Itskoki vemmalsalmidest. Piisab ka, kui heita pilk tema tõlgitud Lewis Carrolli „Snargijahile“, et aru saada, kui suur meister ta oli.

  Mati oli huviline. Mati nautis kirjandust, kunsti, head muusikat – eriti just oma kaasa seltskonnas. Jah, just Metallicat, tema lemmiklugu sellelt pundilt oli “Nothing Else Matters”.

  Mati oli lemmik. Mati tõmbas noori nagu magnetiga ligi. Kui 70aastast meest olime harjunud nägema sellena, kes ahju taha sooja poeb ja vahelduseks köhida käristab, siis Mati pidas noorte teadmishimuliste meestega mõtteduelli.

  Mati oli maias. Kui üks keskmine eesti mees ülemäära armastab kibedat, siis Mati nõrkus oli magus.

  Mati oli hea käega. Jäägu kõik muud, kus Mati oma head kätt või teravat silma näitas (tõsi, pikki aastaid kandis ta tugevaid prille), aga üks omapärasemaid harrastusi oli lendava taldriku loopimine.

  Klassikaline juhtum suvises mererannas oli selline. Tuleb noorem tugevam mees kaema, mida see kergelt habetunud kõhn prillipapa selle plasttaldrikuga askeldab. „Kas viskame?“ küsis Mati. Loomulikult oli noor ja tugev mees nõus. Taldrik lendas, aga hakkas peagi laperdama ja potsatas liivale.

  Siis võttis Mati taldriku ja heitis. Taldrik lendas, lendas, lendas veel kaugemale, kui keegi arvanuks.

  Niisugune mees oli Mati

  Elust ja elamisest. Isaks ja vanaisaks olemisest.

  Aeg jookseb omaette ja saatuse käigud on ettearvamatud.
  Täpselt ei tea me kunagi, mis meid järgmisena ees ootab.
  Ega tea ka seda, miks või millal see juhtub.
  Aga see juhtub varem või hiljem.
  Siis peatub aeg ja alles jääb kõik hea, mis on olnud.
  Ja seda on palju. Väga palju!
  Nii ongi …

  Mälestavad head sõbrad
  A. Itskok, Neti Rent, Villem Sakspere, Kreeta Karbu Kitsekülast ja Mats Raadik.
  Aasta oli siis 2015

  Mati Soomre

  Mati Soomre ei ole humorist A. Itskokki oma silmaga veel päriselt näinud. Eesnimi on tal A, kuid toimetajad on aastate jooksul sellele ikka ja jälle punkti järele pannud ja nüüd paneb ta juba ka ise. “Nii palju kui mina tean, elas ta kakskümmend viis aastat tagasi surnuaia serval. Küllap ongi oma mõju tema huumorimeelele avaldanudki kursisolek igavikuga.”

  Mati Soomre

  Ogden Nash “Mida peaaegu iga naine varem või hiljem teada saab”

  Tõlkinud Mati Soomre Mees on asi, millega naisel tuleb harjuda hiljem või varem, kuid varem on parem. Ta kodukorrast midagi ei tea ja aastapäevi meeles ka ei pea ning kui on teinud suuri pahandusi, siis arvab, et kõik korda teeb üks magus musi ...
  Loe edasi

  Ogden Nash “Tulge kampa, äge on olla vasa”

  Tõlkinud Mati Soomre Hirmkaua elab see, kel lemmikmuusika on süva, ent raugaks Mozart sind ei tee, – no hüva, ei ole vana sa ja igavesti elama ei pea, et sinust saaks kord vasa elik vanaisa.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  Ogden Nash “Elust ja elamisest”

  Read neljakümnega tõtt vaatamisest (Tõlkinud Mati Soomre) Ma saatusega ajaks kurja juttu ja küsiks otse sellelt plikalt, et kas mul mõistus küpseb liiga pikalt, või üles ütleb liiga ruttu
  Loe edasi
  Mati Soomre

  Ogden Nash “Loomadest ja lindudest”

  Jaanalind (Tõlkinud Mati Soomre) Lind hirmus suur – ei pilguga saa haarata, kus minna oleks tal Saharata. Peaasi et pikemaist säärtest ei unele, kui kavatseb hakata munele.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  Veateate haikud

  Veebiajakirja Salon haikuvõistluselt (Tõlkinud Mati Soomre) Kolm kindlat asja: surm, maksud, kadunud fail. Arva, mis juhtus.
  Loe edasi
  A. Itskok Kiiksuga Jõulusalmid

  A. Itskok Kiiksuga jõulusalmid

  A. Itskok tuli hädasolijatele appi ja kirjutas mõned kiiksuga jõulusalmid. Kõik kiiksud on jõuluvanade peal järele proovitud. Annavad kinki küll.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  A. Itskok “Kiikusuga teadmised”

  Raamatu “Kiiksuga teadmised“ käsikirjast Minu teadmised emakeelepäevast: Sinu emakeel – jazõk tvoju matt. Minu teadmised emakeelepäevast öökülmast: Haiku päeval oli null öösel on poole külmem mitu kraadi on?
  Loe edasi
  Mati Soomre

  A. Itskok Limerikud

  Üks golfar kord kelkis:“Hole in one!“ ei tea, kus – St. Andrews või Cannes? just nõnda kõik sujus: pall baaris seal ujus kesk letti, kus suur õllekann.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  A. Itskok Hõikud ja haikud

  Elektriautol on motoorne rahutus, kui korgid läbi. Jalgrattavända manuaal peaks õieti olema pedaal.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  A. Itskok spoonerismid

  Haaramatu pila võidab iga kell piiramatu hala.
  Loe edasi
  Mati Soomre

  Fotogalerii

  Mati Soomre (10.03.1944 - 14.06.2015)
  Loe edasi

  Belbin Eesti info- ja uudiskiri

  Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

  Back To Top
  ×Close search
  Search