skip to Main Content
Mats Soomre meeskonnakoolitused ja juhtimiskoolitused

5 soovitust, kuidas enda ja teistega paremini toime tulla

Minult küsiti: „Moodne maailm esitab meile üha suuremaid väljakutseid nii tööl, kodus kui puhkehetkel – millised on Sinu märksõnad, et eluga toime tulla?“ Ma jäin mõttesse ja vastasin: “Üksikud hundid on väljasurev liik. Koos tegemine, ühise sünergia leidmine, rõõmuhetkede leidmine igast olukorrast, tasakaalu leidmine ja pidev täpsustamine vastandlike kriteeriumide vahel."
Pühendumus ja tugevuste teadvustamine
·
02.09.2022

Pühendumus suureneb 6 sammuga

Pühendumus on meeskonnatöö edukuse seisukohalt võtmeküsimus. Kindlasti ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Pühendumus suureneb märkimisväärselt, kui inimesed saavad rakendada oma tugevusi.
Mats Soomre, Belbin Eesti, Marathon Studios
·
30.01.2022

Viktoriiniküsimus: Mis on MÄLUTAASTUSPOSTIKE?

Meeskonnatöö ja reeglid. Kellele on reeglid vajalikud? Kas need on pealesurutud kohustus või vabatahtlik kokkulepe? Karistamise võimalus või viis koos paremini tegutseda? Kas meeskonnakaaslane, kes rikub liiklusreegleid, teeb ka oma tööd halvasti? Usun, et siin puudub vähemalt üks-ühene suhe. Aga siiski ...
Belbin Team Roles Accredited
·
28.02.2021

7 sammu, kuidas luua psühholoogiline turvalisus

Psühholoogiline turvalisus meeskonnatöös eeldab, et mõistame, kuidas teised suhtlevad, mõtlevad ja tegutsevad, millised on nende tugevused ja nõrkused. Meeskonnatöö toimib paremini, kui kohtled inimesi nii, nagu nemad tahavad, et sa neid kohtleksid, mitte nii, nagu sina tahad teisi kohelda.
Kujundaja
·
17.12.2020

Mugavustsoon ja ebamugavustsoon

Mugavustsoon takistab luua eelduseid, et meeskonnas oleks psühholoogiliselt turvaline keskkond, kus inimesed saavad avatult suhelda.Kohtle inimesi nii, nagu nemad tahavad, et sa neid kohtleksid, mitte nii, nagu sina tahad teisi kohelda.
Juhtimine, muutused, meeskond, Koordineerija
·
01.09.2020

Kuidas meeskond muutuste ajal käitub?

Kriisi haripunkt möödub, muutused jätkuvad. Meeskonnatöö, koos pingutamine, usalduslikud suhted ja üksteise toetamine on olulisemad kui kunagi varem. Sellises olukorras on kasulik omada ühist keelt, mille abil kirjeldada, kuidas inimesed saaksid maksimaalselt panustada ja hoida motivatsiooni kõrgel.
Enesekehtestamine: Kui minna isiklikuks ...
·
18.08.2019

Apollo sündroom ja (eba)edukad meeskonnad

Loomupärane vaidlemine on sama tähtis kui loomupärane skeptilisus. Nii ka kõrgelennulised ideed ja praktiline maailmavaade. Siiski läbivad kõik uuendused kolm etappi: 1. Seda pole võimalik teha! 2. Võib olla on seda isegi võimalik teha, kuid see ei tasu tegemist! 3. Ma teadsin kohe alguses, et see on hea idee!
Back To Top
Search