Skip to content
Mats Soomre, Belbin Eesti, Marathon Studios
·
30.01.2022

Viktoriiniküsimus: Mis on MÄLUTAASTUSPOSTIKE?

Meeskonnatöö ja reeglid. Kellele on reeglid vajalikud? Kas need on pealesurutud kohustus või vabatahtlik kokkulepe? Karistamise võimalus või viis koos paremini tegutseda? Kas meeskonnakaaslane, kes rikub liiklusreegleid, teeb ka oma tööd halvasti? Usun, et siin puudub vähemalt üks-ühene suhe. Aga siiski …

Ainuke teadaolev A. Itskoki portree.
·
30.07.2021

Demokraatiast, orjalikust mõttelaadist ja valimistest

Kuigi demokraatia kipub olema suhteliselt kehv valitsemisviis, tuleb tunnistada, et kõik ülejäänud variandid on palju hullemad. Mis muret teeb? Demokraatia korral ei otsusta mitte tarkus, eksperditeadmised ja kogemus, vaid sõnaosavus, veenmisoskus ja mesimagusate-ebareaalsete (valimis)lubaduste andmise maht.

Organisatsioonidisain
·
11.01.2021

Personalijuhtimise aeg on ümber. Elagu organisatsioonidisain!

Sisuliselt oleme olukorras, kus 10-st töötajast vaid 1 omab selget arusaamist oma rollist ettevõttes, näeb ettevõttes arenguvõimalusi ja kogeb suurepäraseid tööalaseid suhteid kolleegidega ning elab entusiastlikult kaasa ettevõtte missioonile ja visioonile.

Kujundaja
·
17.12.2020

Mugavustsoon ja ebamugavustsoon

Mugavustsoon takistab luua eelduseid, et meeskonnas oleks psühholoogiliselt turvaline keskkond, kus inimesed saavad avatult suhelda.Kohtle inimesi nii, nagu nemad tahavad, et sa neid kohtleksid, mitte nii, nagu sina tahad teisi kohelda.

Markus Kaljuste
·
20.10.2018

Belbin muudab elu lihtsamaks ja kvaliteetsemaks …

Inimtüübid mängivad pearolli meeskonnatöös. Seda olen ka ise tunnetanud. Meeskonnas on tähtsad kompetentsid, aga kui omavaheline läbisaamine ei klapi, siis muutuvad ka kompetentsid justkui kasutuks – kaob motivatsioon ja tekivad konfliktid, mida saaks vältida näiteks Belbini mudelit järgides.

Back To Top
Search