Skip to content
Markus Kaljuste
Markus Kaljuste

Oma igapäevaste ettevõtmistega seoses puutun ma palju kokku erinevate inimtüüpidega. Olgu tegu 20-dates oleva sotsiaalse või 60-dates oleva analüüsivaga – võimalusi ja erinevaid variante on meeletult, aga ühte tuleb alati arvestada: 20-aastasega suheldes ei kehti alati samad normid, mis 60-aastasega. Tuleb olla vaba ning samas teadlikult ettevaatlik, et suhelda edukalt.

Esimene kokkupuude seoses erinevate inimtüüpide ning meeskonnarollidega oli mul 3-4 aastat tagasi, kui sattusin kokku DiSC-mudeliga. Tänu sellele tekkis mul selgem pilt erinevatest inimtüüpidest ja nende ‘’plussidest ning miinustest’’. Kõige aluseks on neli tüüpi: Domineeriv, sotsiaalne, stabiilne ja analüüsiv. Kõiki tüüpe iseloomustavad erinevad käitumismustrid ja antud mustreid järgides saamegi aimata, et kuidas on võimalik ühe või teise inimtüübiga suheldes jõuda eduka üksteise mõistmiseni. DiSC mudelit silmas pidades liikusin edasi 3-4 aastat.

Lõpuks sattusin kooliloengus kokku Belbini mudeliga. Siinkohal tekkis mul moment, kus ma oleks justkui nelja põhilise ilmakaare vahelt üles leidnud ka kõik ülejäänud.

Inimtüübid mängivad pearolli meeskonnatöös.

Seda olen ka ise tunnetanud. Meeskonnas on tähtsad kompetentsid, aga kui omavaheline läbisaamine ei klapi, siis muutuvad ka kompetentsid justkui kasutuks – kaob motivatsioon ja tekivad konfliktid, mida saaks vältida näiteks Belbini mudelit järgides.

Belbini loogikat järgides on võimalik koostada super tiim. Valikus on justkui üheksa erinevat inimtüüpi, kellel on omadusi ka ülejäänud kaheksast tüübist. See on loogiline, sest keegi meist pole nii must ja valge. Meeskonnarollide ja inimtüüpide puhul pole vahet, kas on tegemist väikese start-upi või suure kontserniga – inimesed ehk meeskond on alati iga ettevõtmise põhiline tugisammas ning miks mitte ehitada seda targalt!

Belbini mudeliga soovitan kurssi viia end kõigil (täiesti tõsiselt kõigil) kel on soov leida edukalt uut töökohta või muuta end produktiivsemaks olemasoleval töökohal. Samuti kõik, kes on värbamas/loomas meeskonda – Belbin muudab Teie (ja Teie meeskonna) elu lihtsamaks ja kvaliteetsemaks.

Loe edasi

Innovaator

Meeskonnarollid konkreetselt ja lühidalt

Meeskonnarollid aitavad inimesi paremini tundma õppida nende tugevuste kaudu. Kasuta, kui soovid rakendada inimeste potentsiaaliteadlikumalt.

16.11.2021

Markus has 10 years of demonstrated experience in B2B sales and marketing strategies. Founder of electric bike company Choppelectric and B2B lead generation agency Leadfinder, which is helping companies to reach new clients globally.

Back To Top
Search