skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Jüri on alati tähenärija, kes nokib iga väikese detaili kallal. Mari aga on pidur, kellele ei meeldi ükski asi. Mitte kunagi!

Tuleb tuttav ette? Küllap vist. Jürile ja Marile sildi külge kleepimine – tema on niisugune ja tema naasugune – käib pikemalt mõtlemata. Meeskonnatöös (ja mujal muidugi ka) teeme aga inimeste sildistamisega karuteene nii endale kui ka teistele meeskonnaliikmetele.

Mis on sildi taga?

Sildistamise asemel tuleks püüda vaadata, milline see inimene tegelikult on – mis peitub sildi „tähenärija“ või „vinguja“ taga. Kas Jüri nokib detailide kallal puhtast õelusest? Või peitub tähenärimise taga hoopis soov teha asju võimalikult hästi ning oskus märgata ja julgus välja öelda ka seda, kui kolleegid saaksid mõnda asja teistmoodi või paremini teha? Ning Mari – kas tema pidurdamine on pahatahtlik või on selle taga soov kõik otsused põhjalikult läbi analüüsida ja võimalikud kitsaskohad üles leida? Lihtsalt Mari ei pruugi osata seda teha sellisel viisil, mis teistele meeskonnaliikmetele meeldiv tunduks.

Kuidas sildi taha piiluda?

Belbini meeskonnarollide mudel on hea tööriist, kui tahame välja selgitada, mis siltide taga peitub. Belbin mõõdab seda, mis on näha inimesele endale ja teda ümbritsevatele meeskonnakaaslastele –Belbin kirjeldab inimese käitumist. See tähendab, et Belbini abil saab analüüsida inimese käitumiseelistusi (st seda, kuidas ta mingis olukorras tavaliselt käituks) ning sellest võib välja kooruda lisaks tema teadaolevatele tugevustele ka neid tugevusi, mis on peidus olnud. Teisisõnu – Belbin suudab väikestest mosaiigitükkidest tervikliku pildi kokku panna, et me näeksime inimest tervikuna ja suudaksime märgata, mis on talle külge kleebitud sildi taga.

Viimistleja

Mis sellest kõigest kasu on?

Esimene kasu peitub selles, et Belbini abil saab inimene endast teadlikumaks. Suurem eneseteadlikkus aga aitab tal oma tugevusi, sh peidus olnud tugevusi paremini rakendada. Teine kasu on meeskonnale – kui juht ja meeskonnaliikmed teavad üksteise tugevusi, saab neid meeskonnas parimal viisil rakendada.

Jüri ja Mari näite juurde tagasi tulles saame öelda, et Belbini meeskonnarollide mudeli järgi on Jüri üks rollidest Viimistleja. See on hoolas ja kohusetundlik inimene, kes leiab üles vead ja puudused, märkab detaile ning talle meeldib asjadele anda viimane lihv. Jürile tuleks meeskonnas kindlasti anda roll, kus ta oma Viimistleja tugevusi kasutada saaks. Mari üks rollidest on ilmselt Hindaja – analüütiline ja ratsionaalne inimene, kes tahab asjast enne otsustamist põhjalikult aru saada, et mitte vigu teha. Skeptiline ja analüütiline kriitilise mõtlemisega Mari on ilmselt meeskonna parim otsustaja! Skeptikute kohta saad lähemalt lugeda sellest artiklist. Meeskonnatöö: Kõige suurem skeptik on parim otsustaja

Innovaator

Belbin konkreetselt ja lühidalt

Belbin aitab mõista inimeste käitumiseelistusi, nende tugevusi ja nõrkusi, et leida sobivaim keskkond ning tingimused, et inimesed ja meeskond tervikuna saaksid anda endast parima ja olla edukad. Ma tean, et…

Loe edasi
Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA