Eksperdilugu: 5 põhjust, miks sinu tiim ei toimi
Inimeste ühte ruumi kokku panemine eeldusel, et nad meeskonnana töötama hakkavad ei ole piisav. Et meeskonnad töötaksid tõhusalt, tuleb nendega koos töötada ning anda nii meeskondadele kui ka juhtidele kõik eduks vajalikud tööriistad. Kui sinu meeskond ei toimi, siis ilmselt on meeskonna kokkupanekul midagi valesti läinud.
Parem võimalus valimistel osalemiseks
Ei ole sellist parteid! Ei ole ega tule – sellist, mis mulle puhtanisti meeltmööda oleks. Suurt plussi ei saa mu käest ükski. Igaühega on mingi jama.
Keda siis võtta, keda jätta, kui õieti ei raatsiks oma häält ühelegi erakonnale ega kandidaadile anda?
Kuidas hakkama saada jonnijate ja vaidlejatega?
Kas vaidlemine on vastutöötamine? Kas vaikimine on ignoreerimine? Pole olemas raskeid inimesi, kuid leidub palju inimesi, keda me ei mõista või ei tahagi mõista. Rasketel inimestel on meeskonnas kindel kasulik roll, kui nendega õigel moel käituda ja neilt mitte oodata seda, mida nad niikuinii ei tee.
Mats Soomre, kes ta on?
"Kord küsiti minult, kas ma olen rohkem Belbin või õppejõud, mille peale ma vastasin rõõmuga, et olen 120% Belbin, 120% Mainor ja 120% golfifotograaf. Ehk kui üldse midagi teha, siis võiks ikkagi täiega panustada,“ vastas Mats Soomre
5 soovitust, kuidas enda ja teistega paremini toime tulla
Minult küsiti: „Moodne maailm esitab meile üha suuremaid väljakutseid nii tööl, kodus kui puhkehetkel – millised on Sinu märksõnad, et eluga toime tulla?“
Ma jäin mõttesse ja vastasin: “Üksikud hundid on väljasurev liik. Koos tegemine, ühise sünergia leidmine, rõõmuhetkede leidmine igast olukorrast, tasakaalu leidmine ja pidev täpsustamine vastandlike kriteeriumide vahel."
Meeskonnatöö ja suhtlemise kolm paradoksi
Meeskonnatöö paradoks. Miks on nii, et ekstraverdid sunnivad introverte mugavustsoonist välja tulema ja aktiivsemalt suhtlema aga ise ei taha mitte sugugi mugavustsoonist välja tulla ja vait jääda?
Pühendumus suureneb 6 sammuga
Pühendumus on meeskonnatöö edukuse seisukohalt võtmeküsimus. Kindlasti ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Pühendumus suureneb märkimisväärselt, kui inimesed saavad rakendada oma tugevusi.
Delegeerimine tugevuste põhiselt
Delegeerimine on üks olulisemaid juhtimisoskuseid, et meeskond töötaks efektiivselt. Traditsiooniliselt jaotatakse tööd inimeste vahel nende oskuste ja ettevalmistuse alusel, kuid ilmselt on paljud juhid kogenud, et kuigi kahel inimesel on täpselt ühesugune kvalifikatsioon, on nende tulemused ja edukus sama tööd tehes vägagi erinevad. Mis on määravam, kas professionaalsed oskused või käitumiseelistused?