Skip to content
Ainuke teadaolev A. Itskoki portree.
·
03.06.2024

Parem võimalus valimistel osalemiseks

Ei ole sellist parteid! Ei ole ega tule – sellist, mis mulle puhtanisti meeltmööda oleks. Suurt plussi ei saa mu käest ükski. Igaühega on mingi jama.
Keda siis võtta, keda jätta, kui õieti ei raatsiks oma häält ühelegi erakonnale ega kandidaadile anda?

Mats Soomre, Helena Laus. Belbin Eesti juhtimis- ja meeskonnatöö treenerid.
·
19.05.2024

Edukas juhtimine ja meeskonnatöö: “Be Humble”

Eesti keeles puudub sõna, mis kirjeldaks humble (ingl.) sisulist olemust. Kasutatakse väga erinevaid sõnu, mis pole otseselt valed, kuid pole ka piisavalt täpsed. Kuidas olla humble? Veel olulisem – kuidas tunnustada inimesi, rakendavad meeskonna oma tugevusi väga hästi ja nad on humble?

Mats Soomre, Belbin Eesti
·
03.05.2024

7 sammu, kuidas luua psühholoogiline turvalisus

Psühholoogiline turvalisus meeskonnatöös eeldab, et mõistame, kuidas teised suhtlevad, mõtlevad ja tegutsevad, millised on nende tugevused ja nõrkused. Meeskonnatöö toimib paremini, kui kohtled inimesi nii, nagu nemad tahavad, et sa neid kohtleksid, mitte nii, nagu sina tahad teisi kohelda.

Enesekehtestamine ja kindel stiil
·
24.04.2024

Enesekehtestamine keerukas olukorras

Enesekehtestamine algab enda ja teiste paremast mõistmisest, see on kahe inimese vaheline (enamasti) meeldiv vestlus, mis lõpeb (enamasti) mõlemale poolele kasuliku kokkuleppega. Kui kipud vaidlema, vaidle vahelduseks poolt, mitte vastu!

Belbin Eesti podcastid, video ja intervjuud
·
10.03.2024

Podcastid ja videod

Kuidas raskete inimestega toime tulla? /// Kuidas saavutada tõhus meeskonnatöö? /// Kuidas ennast ja enda elu paremini juhtida? /// Karjäärikäänakud: Koodikirjutajast tippkoolitajaks
Juhtimine, meeskonnatöö, karjäär, motivatsioon, enesekindlus, edu saavutamine. Külalistena ja esinejatena Mats Soomre ning Helena Laus.

Teostaja, meeskonnatöö
·
28.02.2024

Eksperdilugu: Liiga palju head pole enam hea

Mis juhtub, kui me oleme liiga sarnased? Kui nn kloonimine on meeskonda juba tupikusse viimas, on seda meeskonnasiseselt ilma välise abita raske märgata ja veel raskem diagnoosida. Olgu ettevõtte eesmärgid millised tahes, käitumismallide mitmekesisus on oluline võti edu saavutamiseks.

Pühendumus ja tugevuste teadvustamine
·
09.02.2024

Pühendumus suureneb 6 sammuga

Pühendumus on meeskonnatöö edukuse seisukohalt võtmeküsimus. Kindlasti ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Pühendumus suureneb märkimisväärselt, kui inimesed saavad rakendada oma tugevusi.

Helena Laus, Belbin Eesti

Kuidas arenguvestlusel oma tugevusi esile tuua?

Vastake kolme lausega palvele: „Räägi palun, kes sa oled?“ vältides oma ametit, väljaõpet ja sotsiaalset staatust. Kui hästi kajastab see vastus teie isikupära ja teie tegelikke tugevusi? Või ehk isegi nõrkuseid?

Mats Soomre, Belbin Eesti

5+1 soovitust, kuidas enda ja teistega paremini toime tulla

Pidevad muutused on paratamatus. Areng ja muutused ei toimu konstantselt mugavat rada mööda, tuleb toime tulla nii tõusude kui langustega. Ebaõnnestumine pole häbiasi, see käib arenguga kaasas ja on väga tõhus arenguvõimalus. Parim viis sellega toime tulla – vaata esimest punkti ja loe soovitused mõttega läbi. Toimib. Korduvalt läbi tehtud.

Helena Laus, Belbin Eesti
·
22.08.2023

Mentor alustavale personalijuhile

Kui paljud kogenud personalijuhtidest saavad öelda, et neid toetas karjääri alguses kogemustega mentor? Julgen enda kogemuse põhjal pakkuda, et pigem vähesed. On täiesti tavapärane, et ettevõtte juhtidele võimaldatakse mentorlust ja coachingut, kuid mõned olulised rollid jäävad ilma mentorluseta.

Back To Top
Search