Personalijuhtimise aeg on ümber. Elagu organisatsioonidisain!
11.01.2021
Sisuliselt oleme olukorras, kus 10-st töötajast vaid 1 omab selget arusaamist oma rollist ettevõttes, näeb ettevõttes arenguvõimalusi ja kogeb suurepäraseid tööalaseid suhteid kolleegidega ning elab entusiastlikult kaasa ettevõtte missioonile ja visioonile.
Kuidas kodukontoris töötajate vahel tiimitunnet säilitada?
04.01.2021
Olukorras, kui inimesed on kodudes ja töömeeskond on justkui laialipaisatud, eeldatakse, et inimestele meeldib kodus olla, kuid arvestada tuleks ka sellega, et kõigile see ei meeldi ega sobigi.
Murphy seadused ehk kuidas asjad untsu lähevad
11.11.2020
Murphy seadused ehk kuidas asjad untsu lähevad on pessimistliku realisti vaade asjadele. Kas asjad ka tegelikult nii hullud on … jääb igaühe enda otsustada.
Anti Murphy seadused
10.11.2020
Anti Murphy seadused ehk kuidas asjad untsu ei lähe. Vaade optimistliku realisti pilgu läbi. Aga Murphy seadused?
Inimeste tugevused ja 3 meeskonnatöö paradoksi
30.10.2020
Milleks luua uusi motivatsioonisüsteeme, kui inimesed ei saa kasutada oma tugevusi? Milleks kritiseerida inimese nõrkusi, kui need niikuinii ei muutu?
5 soovitust, kuidas enda ja teistega paremini toime tulla
10.10.2020
Minult küsiti: „Moodne maailm esitab meile üha suuremaid väljakutseid nii tööl, kodus kui puhkehetkel – millised on Sinu märksõnad, et eluga toime tulla?“
Ma jäin mõttesse ja vastasin: “Üksikud hundid on väljasurev liik. Koos tegemine, ühise sünergia leidmine, rõõmuhetkede leidmine igast olukorrast, tasakaalu leidmine ja pidev täpsustamine vastandlike kriteeriumide vahel."
Kas vaikimine on ignoreerimine?
08.10.2020
Kas vaikimine on ignoreerimine? Kas vaidlemine on vastutöötamine? Kas ettepanek on otsus? Mida näitavad kiiksud?
“Edu Valem” | Mats Soomre – kirglik koolitaja, kes teab peaaegu kõiki hea meeskonnatöö saladusi
18.08.2020
Taskuhäälingusaate “Edu Valem” 19. osas võõrustasime mitmekülgset ja huvitavat meest Mats Soomret
Meeskond ja meeskonnatöö restart
09.06.2020
Just nüüd on eriti vajalik võtta aega meeskonna jaoks ning üheskoos leida värske energia ja kindlustunne uute eesmärkide suunas liikumiseks.
Kuidas olla enesekindlam?
12.05.2020
Ära luba seda, mida sa nii ehk naa ei tee. Õpi nautima oma loomupäraseid tugevusi, hoidma oma lubatud nõrkused kontrolli all ja tundma oma võimete piire. Hoolitse selle eest, et sinu lubatud nõrkused ei muutuks lubamatuteks!
Kuidas vestlusel oma tugevusi esile tuua?
07.05.2020
HARJUTUS: Vastake kolme lausega küsimusele: „Tere, kes sa oled?“ vältides oma ametit, väljaõpet ja sotsiaalset staatust. Kui hästi kajastab see vastus teie isikupära ja teie tegelikke tugevusi? Või ehk isegi nõrkuseid?
Kuidas meeskonnarollid Monopoly mängivad
07.05.2020
See, kuidas me Monopoly mängime, võib päris hästi näidata, millised on meie tugevused ja nõrkused. Kui palju sa ennast ja oma sõpru siin ära tunned?
Kuidas meeskond muutuste ajal käitub?
11.04.2020
Kriisi haripunkt möödub, muutused jätkuvad. Meeskonnatöö, koos pingutamine, usalduslikud suhted ja üksteise toetamine on olulisemad kui kunagi varem. Sellises olukorras on kasulik omada ühist keelt, mille abil kirjeldada, kuidas inimesed saaksid maksimaalselt panustada ja hoida motivatsiooni kõrgel.
Enesekehtestamine keerukas olukorras
05.04.2020
Kui kipud vaidlema, vaidle vahelduseks poolt, mitte vastu! Enesekehtestamine algab enda ja teiste paremast mõistmisest, see on kahe inimese vaheline (enamasti) meeldiv vestlus, mis lõpeb (enamasti) mõlemale poolele kasuliku kokkuleppega.
Eksperdilugu: 6 sammu pühendumuse saavutamiseks
05.04.2020
Ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult.
Gallup, Inc. about engagement