skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Ei ole sellist parteid! Ei ole ega tule – sellist, mis mulle puhtanisti meeltmööda oleks. Suurt plussi ei saa mu käest ükski. Igaühega on mingi jama. (Mati Soomre, 2003)

Interpreteerides Platonit: “Häid inimesi, kes ei huvitu poliitikast, karistatakse sellega, et neid hakkavad valitsema neist halvemad inimesed.”

Keda siis võtta, keda jätta, kui õieti ei raatsiks oma häält ühelegi erakonnale ega kandidaadile anda?

Valima peab igatahes minema, muidu ei ole mul järgmised neli aastat mingit õigust omavalitsuste kohta piiksatadagi, tehku nad mis heaks arvavad.

Ega muud kui taas elimineerima elik eemaldama. Võtan erakondade nimekirja ette ja hakkan neid ükshaaval maha tõmbama. Esiteks pikk kriips peale kõige ebameeldivamale, siis järgmisele jne… Kuni on järele jäänud see partei, kellel minu silmis kõige lühem miinus. Seep see mu hääle saab.

Nüüd võikski kriipsu alla tõmmata, aga häält ei saa ju erakonnale anda. Peab valimissedelile kandidaadi numbri kirjutama. Vaatan, kes on selle erakonna nimekirjas esimene. Ahaa – see saab ilmselt ilma minu hääletagi Riigikokku. Teine? See vist kah.

Panen sedelile kolmanda kandidaadi numbri. Mis sest, et sõbraks teda eriti ei tahaks. Ega ma sõpra vali.

Mati Soomre, Maaleht, 27. veebruar 2003

Olge siis ikka mõistlikud ja minge e-valima või paber-valima. Peamine, et lähete!

Valimine toimub www.valimised.ee

Mati Soomre

Mati Soomre

Mati Soomre (10.03.1944 – 14.06.2015) oli eesti tõlkija, humorist ja ajakirjanik, kes kasutas pseudonüüme A. Itskok, Villem Sakspere, Neti Rent, Kreeta Karbu Kitsekülast ja Mats Raadik.
Muu hulgas võime tänu temale lugeda eesti keeles nii mõndagi veel D. H. Lawrence’i, A. Huxley, H. D. Thoreau’, E. O’Neilli ja V. Nabokovi loomingust, aga ka ladina keelest tõlgitud „Carmina Burana’t“.
Soomre magnum opus tõlkijana ongi luulet ja sõnamängu kõrgeimal tasemel ühendav Lewis Carrolli nonsensspoeem „Snargijaht“, mille eestindamisega sai ta hakkama briljantselt.

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


UUS POSTITUS

Meeskonnarollid muutuste ajal
LOE EDASI
close-link
UUS POSTITUS