skip to Main Content

Helena Laus kirjutab: “Mulle meeldib olla inimeste keskel ja mulle teeb rõõmu kui saan aidata neil avastada oma potentsiaali. See on ilmselt ka põhjus, miks olen pea 18 aastat töötanud personalivaldkonnas ja olen end arendanud coachina. Praegu töötan personalijuhina Apranga Groupis.

Koolitajana on minu teemadeks teenindus, müük, muudatuste juhtimine, enesekehtestamine, enesejuhtimine, personalijuhtimine, meeskonnatöö. Konsultandi ja coachina aitan inimestel liikuda oma eesmärkide poole toetades neid karjäärivalikul, aidates teha ettevalmistusi tööintervjuuks või läbi coachingu leida taas üles fookus.”

Taustinfo ja karjäär

Helena Laus on lõpetanud SEK Veritas õigusteaduskonna ja omandamas teist magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis personalijuhtimise erialal.
Aastatel 2005–2007 töötas Helena personalijuhina kasiinodega opereerivas rahvusvahelises ettevõttes Novoloto AS.
Seejärel töötas Helena Laus 7,5 aastat R-Kiosk Eesti AS personalijuhi ametikohal. Sellesse ajavahemikku jäi ka Rautakirja ettevõtete ühinemine, mis andis talle grupi personalijuhina praktilise kogemuse muudatuste juhtimises ja viie ettevõtte ühinemisprotsessi läbiviimises.
Aastatel 2014–2016 töötas Helena Lido Eesti OÜ personalijuhi ametikohal, mille jooksul avati kaks uut Lido restorani Eestis ja kaks Kirsonsi nimelist restorani Berliinis.
Alates 2017 otsustas Helena võtta suuna koolitus- ja arendustegevusele ning asus tööle AS Eesti Meedia koolitusjuhi ametikohal. Peamine väljakutse oli koolitus- ja arendustegevuse väljatöötamine ja juurutamine.
2019. aasta suvest on Helena Apranga Eesti personalijuht, kus fookus on tööandja brändingul, talendijuhtimisel ja coachingul.
Helena Laus on läbinud coachingu koolituse Duncon Coppocki ja Ivar Lukki käe all.

Kogemus koolitajana

Koolitaja teekond sai alguse R-kioskist, kus töötasin välja uue töötaja programmi ning tegin onboarding koolitusi samuti tegin sisekoolitus teeninduse ja müügi teemadel. Samasisulisi koolitusi viisin läbi ka Lido restoraniketis nii Eestis kui Berliinis.

8 aastat olen olnud külalislektor Tallinna Majanduskoolis, kus minu teemadeks on personalijuhtimine, personalitöö, värbamine ja tööintervjuud ning meeskonnatöö ja grupiprotsessid. Samuti olen oma kogemusi käinud jagamas Taltechi tudengitega.

Koolitajana on minu teemadeks teenindus, müük, muudatuste juhtimine, enesekehtestamine, enesejuhtimine, personalijuhtimine, meeskonnatöö ja loomulikult coaching.

Lisaks lugemisele, uute keelte õppimisele ja reisimisele, armastan aktiivset eluviisi. Sport ja liikumine kuuluvad igasse minu päeva ma kas jooksen, rulluisutan (freeskate), sõidan mäesuuskadel või leiab mind wakepargist.

Kliendid kiidavad

Kati Luhaäär

Helena on inspireeriv professionaal ning suurepärane vestluskaaslane

Helena oskab väga meisterlikult vestlust suunata, peegeldada ja mõtteid ümber sõnastada, et avaneksid erinevad vaatenurgad ning fookus langeks olulisele. Olen väga tänulik Helena positiivsuse ja kindlustunde eest, mida on olnud vaja, et liikuda edasi selgema ja kindlama visiooniga.

Loe Helena artikleid

Helena Laus

Kuidas arenguvestlusel oma tugevusi esile tuua?

Vastake kolme lausega palvele: „Räägi palun, kes sa oled?“ vältides oma ametit, väljaõpet ja sotsiaalset staatust. Kui hästi kajastab see vastus teie isikupära ja teie tegelikke tugevusi? Või ehk isegi nõrkuseid?
Enesekindlus Saab Alguse Eneseteadlikkusest

Enesekindlus suureneb, kui järgid 5 olulist soovitust

Enesekindlus ei suurene sellest, kui sa kopeerid teisi. Inimesed kipuvad end teistega võrdlema ega mõtle sellele, et teisi kopeerides saadakse kehvapoolne koopia ja originaal hääbub hämarusse. Mõtle parem sellele, et originaal oled just sina ise! Sinus endas on tohutu potentsiaal ja anne, mis võib olla varju jäänud.
Coaching Ja Belbini Meeskonnarollid
·
30.12.2021

Coaching ja Belbini meeskonnarollid

Coaching ja Belbin keskenduvad eesmärgile ja lahendusele, mis saavutatakse oma tugevuste ja oskuste leidmise ning teadlikuma rakendamisega. Selle tulemusena suureneb julgus katsetada teistsuguseid lahendusi või luua midagi täiesti uut.
Back To Top
Search