Skip to content
Innovaator päkapikk ja jõulusalmid
Innovaator päkapikk ja jõulusalmid

Innovaator päkapikk

Teda võib tihti leida töökojas uneledes ringi kõndimas. Teised päkapikud kutsuvad ta appi tavaliselt siis, kui tegemist on hädaolukorraga – juhul kui tegemist on erilise lapsega. Ta tuleb välja hämmastavalt leidlike kingiideedega – kui ainult tootmine täpselt mõistaks, mida neil teha tuleb …

Teinekord on tema ideed nii hiilgavad ja unikaalsed, et neid on suisa võimatu ellu viia. Lapsed armastavad tema kinke, sest igaüks neist on originaalne ning selline, mida kellelgi teisel pole!

Hindaja päkapikk ja jõulusalmid
Hindaja päkapikk ja jõulusalmid

Hindaja päkapikk

See päkapikk eksib haruharva. Ta veedab suurema osa aastast uurides uute kingiideede plaane ning kui ta usub, et need ei tööta, annab ta sellest teile teada! Ta analüüsib hoolikalt sõiduplaani jõululaupäevaks, et kindlustada ega Jõuluvana ei sõida Brasiiliast Jaapanisse vaid selleks, et seejärel otsejoones Boliiviasse tagasi kihutada.

Ta ei vastuta kunagi meeskonna moraali eest, kuna ta võib entusiasmile ja jõulutundele sama kiirelt kriipsu peale tõmmata kui sulav lumi.

Koordineerija päkapikk ja jõulusalmid
Koordineerija päkapikk ja jõulusalmid

Koordineerija päkapikk

See pisike enesekindel päkapikk vaatab kõigi töötajate üle ja hoolitseb selle eest, et kõik teavad, mida nad tegema peavad. Ta teab täpselt, kes peaks vastutama kingiideede ja kes selle eest, et lipsud oleksid kingitustele perfektselt sõlmitud. Ta oskab töötada meeskonnaga nii, et igaüks annaks enda parima.

Kuid ega ta ise tööst kõrvale ei hiili? Vaadake ette, et ta ei istuks mugavalt kerra tõmbununa diivanil, kuum kakao käes, samal ajal kui teised raske tööga vaeva näevad!

Teostaja päkapikk ja jõulusalmid
Teostaja päkapikk ja jõulusalmid

Teostaja päkapikk

Te võite seda päkapikku sajaprotsendiliselt usaldada ideede viimises reaalsusesse. Vastutavana tootmisliini eest, on ta kõigist efektiivsem, valmistades mänguasju enneolematu kiirusega. Te võite töödetahvlilt näha, et tal on kavas rongikomplektid sel hommikul ning mängusõdurid sel õhtupoolikul valmis teha.

Ärge ainult käsilolevat plaani muutke… ta ei kiidaks seda heaks!

Viimistleja päkapikk ja jõulusalmid
Viimistleja päkapikk ja jõulusalmid

Viimistleja päkapikk

Tema on ülioluline viimase kontrolli etapis enne, kui kingid saadetakse töökojast kodude poole teele. See pisike päkapikk kindlustab, et kõik kingid on pakitud vastavalt kõrgeimatele standarditele – iga lehv kingitusele sümmeetriliselt paigutatud ning laste nimed ja aadressid kontrollitud ja siis veelkord… kontrollitud. Ta ei talu mõtet, et mõni viga läheb tema käe alt läbi, seetõttu ei usalda ta mitte kedagi enda nime all tööd tegema.

Te võite ta leida nädal enne jõule mattununa kingikuhja alla, kuid olge hea ja ärge laske tal liialt palju töötada või muretseda!

Võimaluste otsija päkapikk ja jõulusalmid
Võimaluste otsija päkapikk ja jõulusalmid

Võimaluste otsija päkapikk

Te ei leia seda päkapikku enda laua tagant – suure tõenäosusega külastab ta praegusel hetkel enda tuttavaid põhjanabalt. Ta muretseb meeskonnale tööriistu, pakkepabereid, toitu põhjapõdrale – kusjuures ta ei lõpeta tingimist enne, kui on saanud parima diili!

Kliki õiges kohas ja sind ootab väike kingitus !

Kuid palun ärge paluge tal vastata kõigile laste kirjadele, mille nad Jõuluvanale saatnud on – ta kaotab huvi pärast viienda vastuse saatmist …

Kujundaja päkapikk ja jõulusalmid
Kujundaja päkapikk ja jõulusalmid

Kujundaja päkapikk

See päkapikk vastutab kõige tähtsama õhtu – jõululaupäeva eest. Ta hoolitseb pühendunult selle eest, et kõik kingitused on õigel ajal kodudesse viidud ja ta ei aktsepteeri vastust „EI”. Kui Jõuluvana takerdub korstnasse, on Kujundaja-päkapikk esimene, kes Jõuluvana päästma tormab.

Aga oot-oot, ärge laske tal Rudolphi peale niimoodi häält tõsta – ta sõidab juba praegugi nii kiirelt, kui vähegi suudab!

Meeskonnatöötaja päkapikk ja jõulusalmid
Meeskonnatöötaja päkapikk ja jõulusalmid

Meeskonnatöötaja päkapikk

See hästi kohanduv pisike päkapikk suudab kõigiga edukalt koos töötada. Ta tuleb hästi toime mänguasjade valmistamise, pakkimise ja päkapikkude omavaheliste suhete üleval hoidmisega – ta läheb lihtsalt sinna, kus teda kõige rohkem vajatakse. Päkapikkude töökoda poleks ilma temata sama!

Kuid ärge lootkegi, et ta astub vahele, kui logistikaosakonnas puhkeb riid – ta ei armasta kunagi vaidlusi või pingelisi situatsioone.

Asjatundja päkapikk ja jõulusalmid
Asjatundja päkapikk ja jõulusalmid

Asjatundja päkapikk

Veetmas oma aega tihti saanikuuris, oskab ta teile täpselt öelda, millist saanimudelit Jõuluvana erinevatel aastatel kasutanud on. Tal on saanide kasutusjuhendid sõna-sõnalt peas ning ta on veetnud terve aasta erinevatel kursustel, et õppida juurde nii palju kui võimalik.

Ärge uurige temalt kingituste kohta – ta on terve aasta põhjalikult erinevate saanimudelite manuaalidesse süvenenud, et talle pole pähegi tulnud muude jõulutoimetuste pärast muretseda!

Isiksuse Test Või Käitumiseelistuste Analüüs

Isiksuse test või käitumiseelistuste analüüs?

Isiksuse test mõõdab seda, kes me oleme ehk meie iseloomu. Belbin mõõdab seda, mida ja kuidas me teeme. Belbin kirjeldab inimese terviklikku käitumist, kus isiksust vaadeldakse kui ainult ühte mitmest mõjutegurist käitumise kujunemisel. Isiksust väidetavalt muuta ei saa, käitumist aga saab. Kogemus, suhtumine, ümbritsev keskkond, teised inimesed ja õppimine on ühed olulisemad.
Loe edasi
Back To Top
Search