Skip to content

Sageli küsitakse meilt, kellele kuuluvad Belbini meeskonnarollide materjalide autoriõigused. Eriti soovitakse teada, kas tohib kasutada Dr. Meredith Belbini 1981. aastal ilmunud raamatus “Management Teams: Why They Succeed Or Fail” esmakordselt avaldatud enesehinnangu küsimustikku (ingl. Self-Perception Inventory).

Selgituseks teatame, et autoriõigused kuuluvad Belbin Associates Ltd.’le ning nad ei luba ei materjale ega küsimustikke ilma kirjaliku loata ühelgi viisil reprodutseerida. Loomulikult võivad soovijad selle raamatu osta ning küsimustiku enesearendamise eesmärgil täita, kuid igasuguse laiema kasutamise puhul on tegemist autoriõiguse rikkumisega.

Küsimustikku pole soovitatav enam kasutada, kuna see on aegunud (meeskonnarollide hulgast puudub Asjatundja roll), ei sisalda kolleegi antavat hinnangut, ei ole õigesti normeeritud ja mis kõige tähtsam, ei sisalda nõuandeid.

Seega, kui te soovite analüüsida Belbini meeskonnarolle oma ettevõttes, siis palun võtke ühendust allpool olevatel aadressidel. Mitteametlikke versioone kasutavate ettevõtete ja üksikisikute suhtes võtame kasutusele õiguslikud vahendid.

Belbin Associates Ltd.

3-4 Bennell Court, Comberton, Cambridge CB23 7EN. UK
Tel: +44-(0)1223-264975 Faks: +44-(0)1223-264976
E-post: info@belbin.com Veebileht: www.belbin.com

Belbin Eesti, Belbin Associates Ltd. esindaja Eestis

Akadeemia tee 21/3 Tallinn 12618
Telefon: +372 601 0611
E-post: info@belbin.ee    Veebileht: www.belbin.ee

Võta ühendust

    Nimi (nõutav) / Name (Required)

    E-posti aadress (nõutav) / e-post (Required)

    Küsimus, mõte, tähelepanek / Anything else we should know ...

    Back To Top
    Search