Skip to content

Kui korraks sügavamalt mõelda

Vaikimine ei ole ignoreerimine. Vaidlemine ei ole vastutöötamine. Ettepanek ei ole otsus. Sinu kiiksude taga on sinu tugevused.

Vaikimine ei ole ignoreerimine. Kui vaikimine on muutunud ignoreerimiseks, siis on kuskil viga tehtud.
Vaidlemine ei ole vastutöötamine. Kui vaidlemine muutub vastutöötamiseks, on see jonnimine.
Ettepanek ei ole veel otsus.

Miks on nii, et kui teed ettepaneku, siis tahetakse seda alustuseks maha suruda, mitte arutada. Kui teed otsuse, siis tahetakse arutada … kuigi pole enam midagi arutada, sest otsus on otsus.

Jätkates teemat

Kui sa juba küsid, kas sa küsid selleks, et aru saada, või tahad teised maha teha ja oma mõtteid peale suruda?
Kui sa küsisid, siis kuula mind ära ja mõtle kaasa!
Siit ka sisuline küsimus küsijale “Kas ma vastan nii, nagu ma hetkel päriselt mõtlen, või vastan kenasti läbi roosade prillide?”

Sinu kiiksude taga on sinu tugevused

Nii muutub vaikiv ja mõtlev skeptik meeskonna parimaks otsustajaks ning entusiastlik ja energiline vaidleja järjekindlaks ja võimekaks takistuste ületajaks.

Loe edasi

Vaidlemine ja jonnimine

Kuidas hakkama saada jonnijate ja vaidlejatega?

Kas vaidlemine on vastutöötamine? Kas vaikimine on ignoreerimine? Pole olemas raskeid inimesi, kuid leidub palju inimesi, keda me ei mõista või ei tahagi mõista. Rasketel inimestel on meeskonnas kindel kasulik roll, kui nendega õigel moel käituda ja neilt mitte oodata seda, mida nad niikuinii ei tee.

Skeptik on parim otsustaja

Skeptik on kõige parem otsustaja

Skeptik ei vasta: “EI! EI! SELLEST EI SAA ASJA, MA JU RÄÄGIN, ET EI SAA ASJA!” enne, kui olete oma mõtte lõpetanud. Seda teeb pessimist. Mis on nende vahe? Skeptitsism tugineb loogikale, pessimism emotsioonile.

Rasked inimesed

Rasked inimesed omavad kasulikku rolli

Rasked inimesed omavad meeskonnas kindlat kasulikku rolli kui nendega sobivalt käituda ja neilt mitte oodata seda, mida nad niikuinii ei tee! Soovitan lähtuda põhimõttest „Tee teistele seda, MIDA NEMAD SOOVIVAD, et sa neile teeksid!”

Mats Soomre, Belbin Eesti

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search