Skip to content
Helena Laus, Belbin Eesti
·
22.08.2023

Mentor alustavale personalijuhile

Kui paljud kogenud personalijuhtidest saavad öelda, et neid toetas karjääri alguses kogemustega mentor? Julgen enda kogemuse põhjal pakkuda, et pigem vähesed. On täiesti tavapärane, et ettevõtte juhtidele võimaldatakse mentorlust ja coachingut, kuid mõned olulised rollid jäävad ilma mentorluseta.

Mats Soomre, Belbin Eesti

5+1 soovitust, kuidas enda ja teistega paremini toime tulla

Pidevad muutused on paratamatus. Areng ja muutused ei toimu konstantselt mugavat rada mööda, tuleb toime tulla nii tõusude kui langustega. Ebaõnnestumine pole häbiasi, see käib arenguga kaasas ja on väga tõhus arenguvõimalus. Parim viis sellega toime tulla – vaata esimest punkti ja loe soovitused mõttega läbi. Toimib. Korduvalt läbi tehtud.

Elektriauto KIA EV6 GT-Line AWD, Pearl White
·
20.08.2023

Elektriauto maailma päästmise teel

Elektriauto on mõistlik valik, kui sõidad palju ja mõtled ka keskonna jalajälje peale. Lisaks veel väga mõnus sõidukogemus. Kas nüüd peaksid kõik ja kohe soovima elektri peale üle minna? Ei, sugugi mitte kõik. Elektriauto on mõeldud neile, kes ülalpool lahti räägitud kriteeriume oluliseks peavad.

Enesekehtestamine ja kindel stiil
·
18.04.2023

Eksperdilugu: 5 põhjust, miks sinu tiim ei toimi

Inimeste ühte ruumi kokku panemine eeldusel, et nad meeskonnana töötama hakkavad ei ole piisav. Et meeskonnad töötaksid tõhusalt, tuleb nendega koos töötada ning anda nii meeskondadele kui ka juhtidele kõik eduks vajalikud tööriistad. Kui sinu meeskond ei toimi, siis ilmselt on meeskonna kokkupanekul midagi valesti läinud.

Ainuke teadaolev A. Itskoki portree.
·
27.01.2023

Parem võimalus valimistel osalemiseks

Ei ole sellist parteid! Ei ole ega tule – sellist, mis mulle puhtanisti meeltmööda oleks. Suurt plussi ei saa mu käest ükski. Igaühega on mingi jama.
Keda siis võtta, keda jätta, kui õieti ei raatsiks oma häält ühelegi erakonnale ega kandidaadile anda?

Vaidlemine ja jonnimine
·
24.01.2023

Kuidas hakkama saada jonnijate ja vaidlejatega?

Kas vaidlemine on vastutöötamine? Kas vaikimine on ignoreerimine? Pole olemas raskeid inimesi, kuid leidub palju inimesi, keda me ei mõista või ei tahagi mõista. Rasketel inimestel on meeskonnas kindel kasulik roll, kui nendega õigel moel käituda ja neilt mitte oodata seda, mida nad niikuinii ei tee.

Mats Soomre – 120% Belbin, 120% koolitaja, 120% golfifotograaf
·
28.12.2022

Mats Soomre, kes ta on?

“Kord küsiti minult, kas ma olen rohkem Belbin või õppejõud, mille peale ma vastasin rõõmuga, et olen 120% Belbin, 120% Mainor ja 120% golfifotograaf. Ehk kui üldse midagi teha, siis võiks ikkagi täiega panustada,“ vastas Mats Soomre

Pühendumus ja tugevuste teadvustamine
·
02.09.2022

Pühendumus suureneb 6 sammuga

Pühendumus on meeskonnatöö edukuse seisukohalt võtmeküsimus. Kindlasti ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Pühendumus suureneb märkimisväärselt, kui inimesed saavad rakendada oma tugevusi.

Juhtimine ja delegeerimine tugevuste põhiselt
·
28.08.2022

Delegeerimine tugevuste põhiselt

Delegeerimine on üks olulisemaid juhtimisoskuseid, et meeskond töötaks efektiivselt. Traditsiooniliselt jaotatakse tööd inimeste vahel nende oskuste ja ettevalmistuse alusel, kuid ilmselt on paljud juhid kogenud, et kuigi kahel inimesel on täpselt ühesugune kvalifikatsioon, on nende tulemused ja edukus sama tööd tehes vägagi erinevad. Mis on määravam, kas professionaalsed oskused või käitumiseelistused?

Back To Top
Search