Kärgpere eluolu loogika vaatepunktist. Vaimuhaiglasse tuli mees, kes tundus olevat täiesti mõistlik ja arusaaja. "Miks te siia tulite?" imestas valvearst.
“Aga kas te teadsite, et kui lambipirn suhu toppida, nii et sokkel väljapoole jääb, siis kätte seda sealt enam ei saa?”
Mõlemad füüsikud elavnevad ja kinnitavad, et see on kahtlemata linnalegend ja füüsikaliselt nonsenss – kui sisse läheb ja vahepeal mass ja ruumala ei muutu jne, jne
Loe ja kuula. Jürgen Rooste suurepärane luuletus "EI OLE RASKET INIMEST" paneb riimidesse olulised mõtted. Soovitan luuletus mitu korda mõttega läbi lugeda ja siis edasi mõelda.
Mulgi vanasõna ütleb, et kui oled hobuse surnuks ajanud, siis roni selle seljast maha.
Tänapäeval püütakse sageli olukorrast teiste võtetega välja tulla.
„Kuidas soovite. Kahetsen, aga teiega suheldes ilmub kogu see info automaatselt arvutiekraanile ja ma tahan teid ainult aidata. Arvan, et peaksite perearstilt retsepti küsima ja uued tabletid välja ostma.“
Kümme meest kohtuvad traditsiooniliselt igal õhtul oma lemmikrestoranis õhtusöögile. Õhtusöögi lõppedes saabuval arvel on traditsiooniliselt summaks 100 eurot. Igal õhtul rivistuvad mehed traditsiooniliselt samas järjekorras kassa ette.
Kas meil on ikka piisavalt arusaaama, kes on rumal ja kes on tark? Või mida see üldse tähendab, kui kellegi kohta öeldakse: "Sa oled ikka täitsa ... !"