skip to Main Content

Võta meiega ühendust

  Nimi (nõutav)

  E-posti aadress (nõutav)

  Ettevõte või asutus (soovitatav)

  Telefon (soovitatav)

  Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

  Belbin Eesti

  Belbin Eesti

  Akadeemia tee 21/3 ruum 205
  Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

  Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

  Telefon: +372 5016878
  E-post: koolitus@belbin.ee

  Mats Soomre

  Mobiil: +372 501 6878
  E-post: mats@belbin.ee

  Ettevõtte andmed:
  Belbin Eesti OÜ
  Reg. nr. 14529810
  KM nr. EE102091881

  Belbin Eesti oli ennevanasti IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

  Meeskonna juhtimine
  1. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus I osa
  2. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus II osa
  3. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus III osa

  3. soovitus “Ära aja äri juhtimist segi inimeste juhtimisega.”

  „Kui sa juhina reageerid enamikule ideedele, soovidele ja mõtetele eitavalt, siis ära imesta, et sinu inimestel puudub initsiatiiv ja nad reageerivad omakorda samamoodi juhtide ja klientidele ideedele.” Mats Soomre

  Juhtimine on nii kerge kui raske – mõned andekad ärijuhid on erakordselt kehvad inimeste juhtijad ja mõned väga head inimeste juhtijad ei tea suurt midagi äriprotsessidest. Nii et kui oled tugev ühes vallas, siis vaata, et sul oleks kõrval hea liitlane teises vallas, sest enesetäiendamise raske tee ei pruugi edu tuua – palju kindlam on valida otsetee ja leida enda ümber inimesed, kellel on olemas need omadused-oskused, mida sul endal napib.

  Üks hea sõber ütles mulle kunagi ammu „Kui sa ei suuda ei öelda, siis ei saa sinust head juhti. Kui sa seda suudad, siis on sul lootust saada heaks juhiks!”

  See soovitus kirjeldab väga hästi, kuidas toimub äri juhtimine, mitte aga inimeste juhtimine! Inimeste  juhtimine peab iseloomustama seda, mida me inimestelt ootame.

  Vaata postitust eituse teemal Teenindus: Miks vastatakse ei, kuigi sa ilusti küsisid?

  Reegel nr. 1: kahe minuti reegel

  Selleks, et leida sobiv tasakaal “EI”ja “JAH” vahel, kasuta reeglit nr. 1

  Belbini meeskonnarollid - Koordineerija
  Koordineerija suudab meeskonna parimal moel tööle panna ja igast inimesest parima välja tuua.
  • Ole alati pigem positiivne, õpi meeskonda usaldama ning arvesta inimeste eripäradega.
  • Ära virise-porise ja ära otsi kohe midagi negatiivset.
  • Ära vasta esimese reaktsioonina ei ega ka liiga kiiresti jah.
  • Otsi alati esmalt kasulikkust, võimalusi-lahendusi ning positiivset.
  • Kujunda oma seisukoht pärast täpsustamist, arutelu ja kaasamõtlemist ilma suuremate eelarvamusteta.

  Ääremärkused Reegel nr. 1 kohta

  • Skeptilisus ei ole negatiivsus, sest hea skeptik hoiab meid õigel teel. Oma skeptilisust tuleb õppida positiivselt sõnastama.
  • Pidev naeratus ei pruugi olla positiivsus ega tõsine näoilme negatiivsus.
  • Liiga kiiret eitust tajutakse pigem jonnimise ja vastuseisuna, liiga kiire jaatus võib osutuda ebareaalseks ja ennatlikuks.
  • Vead tuleb alati üles leida ja neist rääkida aga selleks on oma õige hetk, mis ei ole mitte sugugi alguses.
  • Oluline on leida tasakaal kindlameelse ja kiire otsustamise ning aeganõudvama arutelu ja dialoogi vahel.

  Näide

  Rando kaks eelistatud meeskonnarolli on Koordineerija ja Kujundaja. Tema profiil osutab tugevale juhtimisstiilile: rangelt eesmärgile pühendumine, oskus iseennast ja teisi liikuma panna ja valmidus ressursse maksimaalselt rakendada. Elu võivad aga keeruliseks teha kaks konkureerivat isikuomadust, mis võivad mõjutada tema lähenemisviisi ettearvamatult. Ühelt poolt ideaalne rahu ja kõigutamatus – ta ei kaota kunagi silmist prioriteete ja tal on haruldane oskus konsensust saavutada. Teiselt poolt nõudlikkus ja otsustuskindlus – ta ootab teistelt palju ja sunnib neid üha takka, et ikka paremaid tulemusi saavutada.

  Mõlemad pooled on kasulikud, kuid õigel ajal ja õiges kohas. Samas on neid raske ühendada. Randost saab tõhus juht, kui ta suudab neid omadusi vaheldumisi kasutada: olla rahulik ja nõudlik, kord varmalt delegeerides, siis aga ohje enda kätte võttes.

  4. soovitus: “Ära värvi üle uppuvat laeva”

  Kui ettevõtte toimimise süsteemis on augud ja suund on ebaselge, siis ei liigu asi teadagi õiges suunas. Kui meeskond on komplekteeritud inimestest, kellele oma töö ei meeldi ega sobi, siis kulub aeg suhtedraamade lahendamiseks ja täiesti valedele tegevustele. Vaata esmalt üle oma ettevõtte edukusega otseselt seotud protseduurid, tööjaotus ja põhimõtted ning jäta vähemad detailid hilisemaks ajaks. Esmalt õiged eesmärgid ja prioriteedid, siis õige ja sobiv meeskond. Merekõlbulikku laeva õige meeskonnaga on kergem õiges suunas triivida kui uhke välimusega suurt alust, kus keegi õigestui ei tea, kuhu ja miks minnakse.

  5. soovitus: “Hea strateegia on olulisem kui operatiivne efektiivsus.”

  Hea strateegia on selline, mis mahub kergelt ühele A4 lehele. Missioon ja visioon on olulised, kuid need peavad olema sisulised ja inimlikus sõnastuses. Nendest peab üheselt aru saama, millega ettevõte ikkagi lõppkokkuvõttes tegeleb ja millised põhimõtted on kõige olulisemad.
  Parem on teha õigeid asju ebaefektiivselt kui valesid asju hästi. Nii et enne tegutsema asumist peaks mõtlema.

  Mats Soomre

  Mats Soomre

  KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

  Back To Top
  ×Close search
  Search