skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Meeskonna juhtimine
1. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus I osa
2. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus II osa
3. Juhtimine: Juhtida ei saa minevikus, juhtida tuleb olevikus III osa

Samuti pole mõtet tulevikku ette ennustada. Olevik ei ole hea ega paha, vaid just selline, nagu see on. Hinnangu andmine minevikule või olevikule ei mõjuta oluliselt tulevikku ega arenda meeskonda. Kui juht annab oma töötajatele kehva hinde eelmise perioodi soorituse eest, siis on see sisuliselt bad management, halb juhtimine ehk hinne tema enda tegemata jätmistele.

Meeskonna juhtimine ühe lausega “Kui tuleb ära teha mingi konkreetne töö, siis peab juht endalt koheselt küsima, kes on meeskonnas kõige sobivam inimene just seda tööd tegema?” Mats Soomre

Tulevikku saab juhtida inimeste ja meeskondade mõjutamise kaudu, olles ise oma tugevustega eeskujuks, kusjuures keegi meist ei ole puudusteta. Et juhtimine oleks edukas ja tulemuslik, tuleb eeldusena kokku leppida eesmärgid ja prioriteedid ning värvata meeskonda õiged ja sobivad inimesed.

Siin on aga peidus üks tähtis nüanss: liiga palju rõhutakse töötaja värbamisel kandidaadi professionaalsetele oskustele ja liiga vähe tema sobivusele meeskonna ja tööülesannetega! Professionaalsed oskused peavad muidugi olema, et tööga hakkama saada, kuid lõpliku edukuse ja arengu määrab ikka suhtumine ja käitumuslik sobivus ehk meeskonnarollid oma tugevuste ja lubatud nõrkustega.

Kaks esimest soovitust

1. soovitus: “Toetuge enda ja teiste tugevatele külgedele.”

Kui me koostame arengukavasid endale või oma meeskonnale, siis pole mõtet otseselt kopeerida teisi juhte või rõhuda sellele, kuidas nõrkustest üle saada. Juhtimine on lihtsam, meeldivam ja tulemuslikum, kui keskendute oma tugevustele ja nende arendamisele mitte liigsele ja tihti lõpmatule nõrkustega tegelemisele. Loomulikult tuleb nõrkused kontrolli all hoida, et mitte muutuda lapsikuks. Igaühel meist on terve hulk nõrkusi, mis paratamatult kaasnevad meie tugevustega. Teadvustage, mis on teie ja teie meeskonna tugevused ja nõrkused ning valige selle järgi sobiv juhtimisstiil.

  • Ärge lootke inimestelt seda, mida nad niikuinii ei tee!
  • Andke töötajatele selliseid ülesandeid, mis sobivad nende loomupäraste tugevustega, ja tulemus on märkimisväärselt parem.

Näiteks: Kui Reelika kaks eelistatud meeskonnarolli on Võimalusteotsija ja  Innovaator ning vähim eelistatud meeskonnaroll on Viimistleja, pole talle mõtet anda detailirohkeid ja suurt täpsust nõudvaid ülesandeid.Juhtimine: Võimalusteotsija juhina

Pakkuge talle teerajaja rolli, sest ta kuulub nende väheste hulka, kes on ühtviisi valmis ise uusi ideid välja mõtlema ja neid koos teistega ka ellu viima. Tema jaoks on parim töö selline, kus peab uusi võimalusi uurima ja neist kinni haarama. Teda ei tohi eraldada teistest ja talle tuleb anda võimalus panustada uutesse arengutesse. Taolises keskkonnas võib ta lausa õitsele puhkeda.

2. soovitus: “Selgitage välja, kuidas teised teid näevad.”

Enesereklaami levinud viis on enda kiitmine, kuid ühtlasi on see ka enesepettuse ohtlik tee, mis võib viia valusa kukkumiseni. Selleks et häid suhteid hoida, tuleks saada pidevat tagasisidet selle kohta, kuidas teid nähakse. Nii saate laiendada arusaama oma tegelikust kuvandist ja seda ka vajadusel korrigeerida.

Julgus välja näidata oma nõrkusi muutub automaatselt teie tugevuseks. Ja see omakorda välistab valed ootused.

Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA