skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Sarnased postitused: Meeskonna juhtimine
Meeskonna Valik: Vastavus Ja Sobivus Töökoha Nõuetega

Juhtimine ilma eesmärgita, õige meeskonnata ja õigete inimesteta on nagu pimedas kinnisilmi kobamine …

Kui olete kunagi ise öelnud või kuulnud kedagi ütlevat selliseid lauseid nagu „Mulle ei meeldi tema suhtumine!” või “Ta on raske inimene!”, siis on alljärgnevad mõtted ja soovitused just teile.

Mida tähendab sisuliselt tema suhtumine või raske inimene? Milles see konkreetselt väljendub? Mida peab muutma, et suhtumine oleks õige ja raske tunduks kergena? Kui neid küsimusi lahti ei haruta, siis on ka väga raske nõua anda, mida selliste inimestega ette võtta või otsustada, millises suunas peab  juhtimine muutuma?

Ma väidan päris julgelt, et pole olemas raskeid inimesi, kuid on palju inimesi, keda me ei mõista või kellega me ei oska sobivalt käituda. Nn rasketel inimestel on meeskonnas kindel kasulik roll, kui neid sobivalt juhtida, nendega õigel moel käituda ja neilt mitte oodata seda, mida nad niikuinii ei tee!

Kuidas ühe või teise meeskonnarollide esindajaga toime tulla, saab täpsemalt lugeda aadressilt rasked inimesed.

Kuid siiski saab kõik alguse inimeste valikust …

6. soovitus: “Võta töötajate valimiseks aega, siis ei pea neid hiljem lahti laskma või viltu läinud valikuga leppima.”

„Ükskõik kui ebameeldiv mõni töö ka ei tundu, alati leidub inimene, kes teeb selle meeleldi ja hästi ära!” Dr. Meredith Belbin

Kuigi esmasel valikusõelal on olulisel kohal professionaalsed oskused ja kogemused, ei anna need kriteeriumid siiski veel kindlust, et inimene on oma uuel töökohal edukas. Palju olulisemaks osutub tema käitumise ja iseloomu sobivus töö, meeskonnaga ja juhiga.

Tagantjärele tarkus kõlab nukralt, kui öeldakse, et „valisime professionaalsete oskuste põhjal, aga lahti laseme vale suhtumise või meeskonnaga (või tööga) sobimatuse tõttu“. Valikukriteeriumite hulka peavad kuuluma ootused uue töötaja käitumiseelistuste kohta. Lisaks peame olema valmis arvestama tema lubatud nõrkustega ja mitte ootama inimeselt seda, mida ta niikuinii hästi ei tee. Mitte lihtsalt juhtimine poleoluline, vaid õigete inimeste õigel moel juhtimine on oluline!

7. soovitus: “Püüdke leida õigele augule õige punn.”

Need, kes ei saa hakkama ühe tööga, võivad hästi toime tulla mõnes teises ametis. Dr Belbin soovitab inimeste valikul kindlasti vaadata lisaks professionaalsetel nõuetele ka tema käitumuslikku sobivust töö ja meeskonnaga. Kui ikka töö eeldab kainet kaalumist, analüüsi ning ratsionaalseid suure mõjuga otsuseid (Hindaja), siis ei ole mingit mõtet võtta tööle kärsitut inimest, kes on suurepärane algataja, kuid teeb otsuseid reeglina esimese tunde ajel ja suure tuhinaga (Võimalusteotsija).

Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA