skip to Main Content

Sügis saabub ootamatult, elu läheb huvitavaks ...

Interpreteerides maailmavaateliste seisukohtade vastuolusid …

Kodanik A läheb metsa ja toob mitu suurt korvitäit seeni, sest on hea seeneaasta ja seeni on metsas väga palju.

Kodanik B teeb kõikidest toodud seentest lõunaks sousti ja hakkab inimestele lõunasööki jagama.

Kodanik C tuleb ja teavitab, et see kõik on mürk ja kohutavalt kahjulik! Tema teab, sest tema sõber sai samasugust seenesousti süües mürgituse! Tema ei kavatsegi seda sööma hakata!

Kodanik D teatab omakorda, et seenesoust on väga kasulik ja vajalik vaheldus tavapärasele söögile! Tema teab, sest tema on seenesousti mitu korda söönud! Kõik peavad seda sööma!

Kodanik E kuulab rahulikult juttu pealt ja teeb suu lahti, kuid … visatakse koheselt välja, sest ta ütleb end seenetundja olevat. Lisatakse, et me oleme siin eksperdid, me oleme seda teemat internetist uurinud, teda polevat siia vaja!

Kodanik F võtab taskust SUURED VÄRVILISED fotod ussitanud pilvikust ja kärbseseentest ning teatab, et kodanik C räägib õigust, sest KÕIK seened on mürgised ja tapavad koheselt KÕIK sööjad!

Kodanik G võtab taskust IMEILUSA VÄRVILISE kukeseente foto ja ütleb, et tegelikult räägib hoopis kodanik D õiget juttu! Seeni PEAB sööma, see on kasulik ja vältimatult vajalik!

Kodanik B ostab samal ajal mitu uut korvitäit seeni ja hakkab uut kogust seenesousti tegema, sest on juba ammu teada, et seened tuleb ju kuhugi ometi panna! Ega neid ei saa niisama metsa jätta!

Kodanikud H ja I toovad kastitäie taldrikuid, nuge ja kahvleid, et inimesed saaksid sööma hakata.

Kodanikud J, K ja L teatavad kõvahäälselt, et kodanikud H ja I on lihtsameelsed, kes soovivad kogu elanikkonna ära mürgitada ning viskavad kahvlid ja noad minema, kuid jätavad taldrikud alles!

Kodanik M pakub, et kui seenesoustist seened välja võtta, saab neist teha ökoloogilised jõuluehted. Järgi jääks imeline ilma seenteta soust, mida kõik peavad ilmtingimata sööma hakkama, sest see on ainuke nälga kustutada ja ellu jääda!

Kodanikud N, O, P ja R vaatavad kõike seda pealt ja otsustavad, et nemad kui kogu rahva esindajad, kutsuvad vabariigi valitsuse ametist tagasi, sest valitsus ei ole mitte midagi teinud selleks, et inimesed oleksid seenesousti söömiseks valmis!

Kodanik S lisab vaikselt, et igal aastal on seeni korjatud ja seenesousti söödud, kuid teda ei kuula enam mitte keegi.

Kodanikud T, U ja V otsustavad lahkuda ja lähevad metsa marjule.

Kodanikud Q, Š ja Ž pakuvad abi lõunasöögi jagamiseks, kuid nemad lükatakse jõuga eemale, sest kahtlaseid võõrkodanikke me kindlasti kuulda ei võta!

Kodanikud Õ, Ä, Ö ja Ü vaatavad väsinult-ehmunult seda kõike pealt ega julge midagi enam öelda.

Siis saabub kodanik A kolme suure korvitäie seentega …

Mats Soomre Meeskonnakoolitused Ja Juhtimiskoolitused

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search