Skip to content

Meeskonna optimaalse suuruse kohta küsitakse tihti: “Mitmest inimesest peaks koosnema edukas meeskond ja mitmest inimesest grupp?”

Enamikel juhtudel on inimesed üllatunud, kuuldes, et Dr Meredith Belbini arusaam ideaalse meeskonna suurusest on nende endi omast palju väiksem. Otsuste vastu võtmiseks ja tegutsemiseks eelistab Dr Belbin suurele grupile, mis võib olla otsustusvõimetu ja aldis jagunema, mitut väiksemat – neljast kuni kuuest liikmest koosnevat meeskonda.

Meeskonna suurus omab tähtsust
Meeskonna suurus omab tähtsust

Dr Belbin kirjutab Euroopa Liidust: „Kui on vaja otsuseid efektiivselt vastu võtta, on kolm selekteeritud neljaliikmelist meeskonda paremad kui üks kaheteistliikmeline grupp. Ainuke lisatingimus on, et nende meeskondade töö on ühtiv ning nad jagavad oma tulemusi kiiresti, vältimaks otsuste vastuvõtmise ebakohast hilinemist. Kuidas saab tegeleda kahekümne viie riigiga üheainsa organisatsiooni keskmes? Mitte hiiglasuurelt kokkutulekult abi otsides. Seevastu suudavad väikesed meeskonnad arutledes kiiresti tähtsate otsusteni jõuda. Et olla efektiivne, peab meeskond olema pigem väike!“

Lugege, mida Dr Belbin kujutleb kui meeskonna „kultuurilist sõnumit“ meeskonna suuruse kasvades:

  • Kolm: “Väga lihtne on hakata diskussiooni asemel hääletama – kaks poolt, üks vastu”
  • Neli „Meie meeskonnas on hea tasakaal ja me suudame hõlpsalt otsusteni jõuda.“
  • Viis „Üks liige kaldub teistest erineval arvamusel olema.“
  • Kuus „Kokkuleppe saavutamine võtab kauem aega, aga lõpuks me jõuame sinna.“
  • Seitse „Liiga palju panuseid hõljub ringi.“
  • Kaheksa „Inimesed räägivad vabalt, aga keegi ei kuula.“
  • Üheksa „Me saaksime hakkama, kui keegi võtaks kontrolliva rolli.“
  • Kümme „Meil on nüüd juht, aga tema ideed on ainukesed, millel on võimalus tunnustust leida.“

Kogu kunst ja oskus seisnebki selles, kuidas olemasolevatest inimestest moodustada tasakaalus meeskond, et nendega saavutada tulemus mõistliku aja ja närvikuluga.

Loe edasi

Meeskonnatöö Koolitaja Mats Soomre
19.12.2021

Meeskonnatöö ja meeskonnamängija ABC

Meeskonnatöö ei hakka toimina, kui lihtsalt panna kokku vajalik arv inimesi ja loota, et nad meeskonnana töötavad. Kui hea meeskonnamängija oled sina? Kas trügid iga hinna eest pildile või üritad teiste töö eest tehtud au enesele võtta või oled just vastupidi valmis oma isiklikud huvid meeskonna hea tulemuse nimel tagaplaanile jätma ega muretse liiga palju oma staatuse pärast? Meeskonnatöö arendamine on pidev protsess, kus tuleb leida tasakaal tugevuste ja nõrkuste vahel, kompetentside ja suhtlemisoskuste vahel, äri ja meeskonna arendamise vahel.

Coaching Ja Belbini Meeskonnarollid
·
30.12.2021

Coaching ja Belbini meeskonnarollid

Coaching ja Belbin keskenduvad eesmärgile ja lahendusele, mis saavutatakse oma tugevuste ja oskuste leidmise ning teadlikuma rakendamisega. Selle tulemusena suureneb julgus katsetada teistsuguseid lahendusi või luua midagi täiesti uut.

Mats Soomre Meeskonnakoolitused Ja Juhtimiskoolitused

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search