skip to Main Content

Oleme kuulsad selle poolest, et ei pommita oma kliente liigsete e-kirjadega. Lubame, et ei kavatse seda ka edaspidi teha. Samas on meil hea meel, kui saame kasulikku ja huvitavat infot jagada.

Pärast liitumist saadetakse sulle  automaatselt esimene uudiskiri kolme lugemissoovitusega.

Parimat soovides
Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti

Edukaks meeskonnatööks on vaja enamat, kui inimesed kokku panna ja leppida kokku eesmärgid. Kuigi lõplik vastutus on alati juhi kanda, ei pea juhtimine olema ühe inimese vastutusrikas pingutus. Pigem peaks see olema kindel koostöö vorm, kus juhtimine kui funktsioon on meeskonna vahel jagatud, arvestades kõikide meeskonnaliikmete tugevusi ja nõrkusi. Isegi juhid ei ole ideaalsed inimesed, ka neil on omad nõrkused …

Selleks, et valitud koostöö- ja juhtimisstiil annaks parima tulemuse, peab inimeste vahel olema täielik (et mitte öelda absoluutne) usaldus ning garanteeritud võimalus avatud diskussiooniks nii enne kui pärast otsustamist ilma igasuguse kartuseta, et üks või teine osapool hakkaks liiga kiiresti kritiseerima või lausa halvustama. Pea meeles, et mõte ja ettepanek ei ole otsus, vaid kutse arutelule!

Mitte mingil juhul ei tohi saavutatud usaldust kuritarvitada ega pöörata saadud infot inimese või meeskonna vastu. Inimesel peab olema kindel teadmine ja tunne, et ta saab juhiga olulisi teemasid arutada ilma oma mõtteid varjamata.

Üks võimalus kontrollimaks, millisel tasemel meid usaldatakse, on vaadata, kui avatult ja julgelt räägitakse juhiga oma vigadest ja nõrkustest ilma neid varjamata.

Seni kuni puudub täielik omavaheline usaldus, on juhi ja kogu meeskonna esmaseks ülesandeks luua puuduolev osa usaldusest, kasutades ühe võimalusena inimeste sügavamat tundmaõppimist nende loomupäraste käitumiseelistuste kaudu.

Ja siis liitub meeskonnaga uus inimene … ning kõik peab hakkama otsast peale.

Kirjuta meile, me teame, kuidas aidata!

Mats Soomre mats@belbin.ee

Kui hästi sina tunned oma tugevusi ja nõrkusi? Aga teised sinu ja sina teiste tugevusi ja nõrkusi?

Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja treener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on kahekümneaastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud pea tuhat erinevat treeningut ja koolitust.
Mats kirjutab regulaarselt, tema lemmikteemad on meeskond, meeskonnatöö, meeskonna juhtimine ja meeskonnarollid.
Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnu kasutades „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Back To Top