skip to Main Content

Enesekindel esinemine põhineb treenimisel

KoordineerijaEsinemisel jäävad liiga paljud meist lootma improviseerimise peale, kuigi me teame, et enesekindel esinemine sõltub esinemiskogemusest ja harjutamisest. Teooria ja praktiline reaalsus … sest mitte alati ei ole meil võimalust korralikult ette valmistada. Vähemasti me põhjendame seda nii.

Teeme asja natuke lihtsamaks. Kindel esinemine sõltub suuresti sellest, kuidas lähevad sinu esimesed kolm kuni viis minutit sõltuvalt kogu esinemise pikkusest. On vähe tõenäoline, et kui sa juba kuulajate ees seisad, et sa siis lausa rumalusi räägiks, ehk teisisõnu oled sa täpselt nii tark, kui sa oled. Küsimus on selles, kui hästi suudad sa kuulajatega kontakti saavutada ja neid ennast kuulama panna. Seega harjuta hoolikalt ja põhjalikult just seda, kuidas esinemist alustada ja kuidas toime tulla esinemise esimese kolme minutiga.

Mõned soovitused alustamiseks

 • Klassikaline kindla peale minek: Anna ülevaade sellest, millest esinemisel räägitakse. Lihtsalt ütle, mida rääkima hakkad.
 • Kirjelda isiklikke kogemusi. Maali visuaalne pilt, illustreeri seda värvikalt.
 • Räägi inimlikult huvitav lugu. Mistahes jutt kaasajast või ajaloost, mis asjaga sobib. Kuulajad armastavad lugusid.
 • Esita küsimus. Eriti selline, mis kaasab ka kuulajad käetõstmise läbi. Ära kasuta suletud (kas) küsimusi.
 • Esita retooriline küsimus, mis paneb inimesed mõtlema, aga ei vaja otsest vastust.
 • Esita väljamõeldud situatsioon ning lase kuulajatel kujutleda sinu kirjeldatavat olukorda.
 • Kirjelda antud valdkonnas midagi dramaatilist, mõnda läbimurret või põhjapanevat uuendust.
 • Esita jalustrabav mõtteavaldus, fakt või statistika, mis tõmbab tähelepanu, äratab huvi ja uudishimu või tekitab kuulajates üllatust.
 • Tee oma ettekandes kuulajatele või kellelegi kompliment. See kindlustab, et sa tundud lahkena.
 • Samastu kuulajatega. Kasuta seoseid kuulajatega, nende tegevusvaldkonnaga, ametiga jne.
 • Kasuta tähendusrikast või tuttavat tsitaati. Ära kasuta ettekande vältel rohkem kui 2 või 3 tsitaati.
 • Maini midagi, mis on värskete uudistega seoses. Püüa seda rakendada sündmuste suhtes, mis ei ole rohkem kui 3 kuni 4 kuud vanad või mis on ülemaailmsed meeldejäävad sündmused.

NB! Seo esinemise alustamine oma peamise teemaga!

Loe edasi

Suhtlemiskoolitus Ja Esinemiskoolitus

Suhtlemiskoolitus ja esinemiskoolitus

Suhtlemiskoolitus ja esinemiskoolitus on tõeliselt praktilised treeningud, kui sul on vaja täiendada oma mõjutamis- ja esinemisoskuseid, kuidas oma mõte huvitavalt ja meeldejäävalt esitada. Kujuta ette, mis juhtuks siis, kui teie juhid ja meeskonna liikmed suudaksid ka keerulises olukorras olla suurepärased suhtlejad? Veenvad, meeldivad ja hea sõnaseadmisoskusega ja oskavad ka ridade vahelt lugeda, kui tegemist on oluliste läbirääkimistega?
Innovaator

Intensiivtreening “Kõnekunst ja mõjuv esinemine “

Tegemist on VÄGA PRAKTILISE koolitusega! Keskendume sellele, kuidas oma mõtted ja sõnum enesekindlalt ja meeldejäävalt inimesteni viia. Kuidas saada enesekindlaka kõnelejaks ja esinejaks? Kuidas kõne ja esinemine ette valmistada? Kuidas oma häält kontrollida ja hoida? Kuidas arendada isiklikku stiili? Kuidas toime tulla keerukate kuulajatega?
Mats Soomre Meeskonnakoolitused Ja Juhtimiskoolitused

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search