skip to Main Content

Oleme kuulsad selle poolest, et ei pommita oma kliente liigsete e-kirjadega. Lubame, et ei kavatse seda ka edaspidi teha. Samas on meil hea meel, kui saame kasulikku ja huvitavat infot jagada.

Pärast liitumist saadetakse sulle  automaatselt esimene uudiskiri kolme lugemissoovitusega.

Parimat soovides
Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti

Põnevat sarnasust ja erinevust universumi ja aatomimaailma mastaapide vahel leiab A Question of Scale Quarks to Quasars

Kui tahad alustada meile teada olevast universumist, siis alusta ja vaata http://www.wordwizz.com/pages/1uexp27.htm

Kõrvaloleval fotol on Linnutee galaktika, mille läbimõõt on 100 000 valgusaastat. Edasi võid suuruseid juba ise ette kujutada või siis klikkida lingil ja ise edasi uurida.

Kui tahad alustada meile teada olevast aatomisesemusest, siis alusta Higgsi bosonist http://www.wordwizz.com/pages/1uexp-18.htm

Allikas: Bruce Bryson

Foto: NASA

Aatomist

“Kui tuuma läbimõõt oleks näiteks 1 mm, siis aatomi enda läbimõõt oleks umbes 10 meetrit. Aatomi mass on praktiliselt kõik selles ühemillimeetrises keras, ülejäänud 10 meetrine kera sisaldab massist ainult 0,05 protsenti. Tavamõistus peab aatomituuma ümbritsevat ruumi peaaegu tühjaks. Aga just nendest “praktiliselt tühjadest” aatomitest moodustuvad molekulid ja tahked kehad kuni kõige kõvema aine, teemandini välja. Üks aatomiparadoksidest on see, et “praktiline tühjus” moodustab ka kõige kõvemad kehad.

Aatomid ja molekulid on pidevas liikumises, põrkudes kogu aeg omavahel. Näiteks teeb aatom või molekul õhus sekundi jooksul miljardeid põrkeid. See kestab aastaid, aastakümneid, isegi aastatuhandeid. Aga vaatamata fantastiliselt suurele arvule omavahelistele põrgetele, aatomid selle juures ei kulu ega muuda ka muul viisil oma omadusi. Aatomid on kulumatud – see on teine tavamõistusele arusaamatu aatomiparadoks.

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja treener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on kahekümneaastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud pea tuhat erinevat treeningut ja koolitust.
Mats kirjutab regulaarselt, tema lemmikteemad on meeskond, meeskonnatöö, meeskonna juhtimine ja meeskonnarollid.
Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnu kasutades „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Back To Top