skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Belbini meeskonnarollid - HindajaSkeptikute kaine mõtlemine ja oskus küsida õigeid küsimusi võib tihti tagaplaanile jääda, kuna nii mõnigi kord peetakse skeptilisust negatiivseks omaduseks. Tegelikult vajab skeptikut aga iga toimiv meeskond.

Facebooki lugejad kirjutasid häid kommentaare, kui ma küsisin nende arvamust: “Kas skeptilisus on positiivne või negatiivne tunnus inimese juures?”

Martin: “Sõltub olukorrast, aga üleüldiselt ja kõike kokkuvõtvalt skeptikud elu edasi ei vii.”

Carol: “Keeruline on aru saada, et kes on skeptik, kes pessimist ja kes hoopis vastutöötaja.”

Mats: “Kusjuures mõni inimene ongi optimist-skeptik kordamööda ja korraga. Äratundmisega on mõnikord lihtne, mõnikord peab natuke vaeva nägema. Vastutöötamine on pigem põhimõtteline “EI SAA TEHA” tüüpi jonnimine või ignoreerimine. Üle keskmise suur vajadus lisainfo järgi enne positiivset otsustamist on heas mõttes “kiiks”, mis on lõppkokkuvõttes kasulik. Nagu pipar maitsva toidu sees, ilma milleta kuidagi ei saa aga suurtes kogustes muutub paljudele … pipraseks”

Inge: “Skeptikud on ju ka “ei-saa-teha”-tüüpi inimesed. Teatud asjad, mille üle isegi keelduvad mõtisklemast ja otsimast, lihtsalt “pole võimalik” ja kõik. Ei vasta paradigmale. Selle kohta on nii Kuhn kui Feyerabend päris toredasti kirjutanud.”

Mats: “Selles see konks ongi, et skeptikuid ja jonnijaid ei tohi segi ajada, kuigi seda tihti tehakse. Skeptikud EI OLE “ei saa teha” tüüpi inimesed! Jonnijad seevastu on “ei saa teha” tüüpi inimesed!”

Sander: “Mina olen skeptik (Mats teab:)). Mina hindan ideed esmalt selle järgi, kas see tekitab minus mingi füüsilise reaktsiooni. Näiteks hirm ülesande keerukuse ees, või vastupidi heaolutunde. Kui füüsiline reaktsioon tekib, on ideel jumet ja hakkan detaile uurima. Kui ei, siis heidan idee kõrvale, et oma aega mitte raisata.

Soovitan seda tehnikat proovida…

PS! Kui tekib tunne, et idee on liiga hea, et olla tõsi või sa ei suuda leida põhjuseid, miks see ei tööta, siis on tõenäoliselt halb idee. Igal ideel on riskid. Samas ei tohi keskenduda materdamisele, ehk leida 10 põhjust, miks see ei tööta vaid tuleb otsida vähemalt üht põhjust, miks see töötaks. Siis saad keskenduda sellele ühele põhjusele ja tegeleda ülejäänud 9 maandamisega…”

Meelis: “Jagasin seda hindajate/maaklerite meeskonnale, nüüd nad näevad, kellega on tegemist.”

Kas vaikimine on ignoreerimine?

Hindaja

Meeskonnatöö: Kõige suurem skeptik on parim otsustaja

Kuid kui teie ettepanekule tuleb vastuseks: “EI! EI! SELLEST EI SAA ASJA, MA JU RÄÄGIN, ET SELLEST EI SAA ASJA!” veel enne, kui te olete uksest sissegi saanud, on tegu pigem pessimisti kui hindajaga. Mis on nende vahe? Hindaja skeptitsism tugineb loogikale, pessimisti oma mitte.
Loe edasi
Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search
                              LIITU MEIE
                              INFO- JA 
                              UUDISKIRJA SAAJATEGA


 
LIITUMA
close-link
BELBIN EESTI INFO- JA UUDISKIRI


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA