Innovaator
Ostab kinke, mis on geniaalsed, kuid samas täiesti kasutud. Ta ei paki neid kunagi ära, sest kardab, et ei leia neid hiljem üles. Innovaatorilt ei tasu oodata traditsioonilist jõuluõhtusööki – pigem viinerid verivorsti ja kartulisalat hapukapsa asemel.
Hindaja
Veedab tunde veebis, võrreldes asju ja lugedes arvustusi, et teha parim kingivalik. Kindlasti ei osta ta kinke kergekäeliselt ja võib hoopis leppida kinkekaardiga, kui ei suuda otsustada.
Koordineerija
Delegeerib jõuluostud teistele ja paneb kõik jõululaupäevaks tööle – “parimad” inimesed tegelevad seapraega, hautavad kapsaid ja korjavad sugulased peale.
Teostaja
Organiseerib jõuluostud arvutustabeli abil ja teeb ostud eelmise aasta edukamate kinkide põhjal. Paneb liha ja vorstid ahju täpselt kell 18:00 ja ajastab kõik tegevused minuti täpsusega, et õhtu laabuks sujuvalt.
Viimistleja
On jõuluhommikul kella kolmeni üleval, pakkides kõik kingid kaunilt. Kodu on ilusasti kaunistatud ja täis rohkeid detaile. Nõuab, et saaks teha kõik vajaliku jõululõunaks ise ja kukub päeva lõpus kokku.
Võimaluste otsija
Alati otsimas parimat Musta Reede diili ja valmis hinda veelgi alla kauplema. Võib kopeerida teiste kingiideid ega pruugi jõuda kõikidele õhtusöökidele, kuhu ta on lubanud mnna.
Kujundaja
Armastab pinget, mille tekitavad viimase minuti ostud jõululaupäeval. Läheb pärastlõunal linna ja saab kõigega nagu naksti hakkama. Saab kõigega valmis punkti pealt kell 12 öösel ja on kõige tõenäolisem vaidluse alustaja.
Meeskonnatöötaja
Tunneb muret õigete kinkide pärast, kartes, et valib valed asjad ja tekitab teistes pettumust. Tahab, et kõigil oleksid toredad jõulud. Suudab kergesti lahendada kõik jõulutülid ja maandada stressi üleküpsenud seaprae pärast.
Asjatundja
On teinud mitmeid kuid uurimustööd kõige maitsvama hapukapsa valmistamiseks ega suuda millestki muust rääkida. Pole isegi mõtet küsida, kuidas saaks teisi roogasid valmistada.
Isiksuse test või käitumiseelistuste analüüs?
Isiksuse test mõõdab seda, kes me oleme ehk meie iseloomu. Belbin mõõdab seda, mida ja kuidas me teeme. Belbin kirjeldab inimese terviklikku käitumist, kus isiksust vaadeldakse kui ainult ühte mitmest mõjutegurist käitumise kujunemisel. Isiksust väidetavalt muuta ei saa, käitumist aga saab. Kogemus, suhtumine, ümbritsev keskkond, teised inimesed ja õppimine on ühed olulisemad.