skip to Main Content

Meeskonnad tulevad taas kokku. Enesekindlus ja inimliku kontakti väärtus on täna olulisem kui kunagi varem. Üksteise parem mõistmine ja meie kiiksudega arvestamine annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi.

Kuidas olla enesekindlam aga mitte pealetükkiv ega liigselt tagasihoidlik? Tahaks olla parem inimene, parem juht, parem meeskonnakaaslane?

Loobu olemast see, kes sa tegelikult ei ole

Võõraste maskide kandmine on liiga närvesööv, kuigi tundub teinekord kasulik olevat. Sa ei pea kogu aeg kõikidele meeldima, see pole võimalik. Parem õpi teadlikumalt nautima oma loomupäraseid tugevusi, hoidma oma lubatud nõrkusi kontrolli all ja tundma oma võimekuse piire. Hoolitse selle eest, et sinu lubatud nõrkused ei muutuks lubamatuteks! Ja ole väärtuslik oma meeskonnakaaslastele nii, et nemad saaksid olla väärtuslikud sulle.

Alusta sellest, et ära luba seda, mida sa niikuinii hästi ei tee. Samuti pole mõtet loota teistelt seda, mida nad niikuinii ei tee.

Vali siit kaks lubadust ja hoia sellest kinni kaks nädalat

Innovaatori lubadus

Luban mitte hinnata iseenda ideid ega hoida neid ainult endale. Lisaks sellele püüan meeles pidada, et enda ideede jagamine teistega võib tuua paremaid tulemusi. Kui teised mind koheselt ei mõista, siis hingan sügavalt sisse ja seletan uuesti.

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4955|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Innovaator-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Loominguline, lahendab keerulisi probleeme, pakub uusi ideid, tavapärasest erinev.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4946|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Hindaja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Läbinägelik, objektiivne, rahulik, analüütiline ja ratsionaalne otsustaja.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

Hindaja lubadus

Luban mitte reageerida negatiivselt kõigele, mida ma kuulen, ja sellega alla suruda meeskonnavaimu. Arvestan, et teised austavad minu hinnanguid, kui ma jään erapooletuks ja võtan arvesse nende kõiki ideid.

Koordineerija lubadus

Luban mitte võtta kogu tunnustuse meeskonna poolt tehtud tööst endale. Samuti püüan ma tagada, et võtan ka endale arvestatava osa tööst, et mitte kaasa tuua meeskonna pahameelt.

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4948|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Koordineerija-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Toob grupist välja parima, hea motiveerija ja delegeerija, paneb meeskonna liikuma.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4951|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Teostaja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Plaanipärane, tõhus, praktiline, suure töövõimega organiseerija[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

Teostaja lubadus

Luban mitte vastu seista muutustele. Ma luban olla avatud uute ideede suhtes. Mõnikord protsessid vananevad ja väikesed muutused on ainult tervislikud.

Viimistleja lubadus

Luban mitte lasta perfektsionismipüüdlusel muutuda kinnisideeks. Ma püüan paremini õppida teistele vajadusel töid delegeerima. Teinekord on tähtajast kinnipidamine olulisem kui detailid.

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4952|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Viimistleja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Ülipüüdlik, kohusetundlik ja sisemiselt motiveeritud lõpuleviija, kes märkab kõiki detaile.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4953|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Võimalusteotsija-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Ettevõtlik, otsib võimalusi väljastpoolt meeskonda, hea algataja, optimistlik.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

Võimaluste otsija lubadus

Luban mitte inimesi alt vedada sellega, et unustan ettevõetud asjad lõpuni viia. Samuti lasen vahepeal ka teistel vestlusesse sõna sekka öelda!

Kujundaja lubadus

Luban mitte pidada vimma ja luua halba õhkkonda liigse provotseerimisega. Töö sujub märksa paremini, kui ma pean meeles naeratada ja ei kaota enda huumorimeelt ka siis, kui asjad kisuvad halvaks.

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4949|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Kujundaja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Taganttõukav, väljakutseid esitav, tulemusele orienteeritud visionäär, hea takistuste ületaja.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4950|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Meeskonnatöötaja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Koostööaldis, abivalmis, hoiab ära hõõrdumised, loob positiivse õhkkonna.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

Meeskonnatöötaja lubadus

Luban mitte vältida pingelisi situatsioone. Kui ma otsustan hoiduda inimese poole, kes käratab kõige valjemini, vaid selleks, et hoida lühiajaliselt rahu, ei pruugi see meeskonna jaoks pikas perspektiivis hästi mõjuda.

Asjatundja lubadus

Luban mitte muutuda liialt kaitsvaks enda töövaldkonna suhtes ega jätta arvesse võtmata väljaspool olevaid faktoreid. Oluline on aeg-ajalt vaadata ka suuremat pilti, vastasel korral võib meeskond kaotada suunataju ning olulised asjad tähelepanuta jätta.

[ult_ihover thumb_shape=”square” responsive_size=”on”][ult_ihover_item thumb_img=”4954|https://belbin.ee/wp-content/uploads/2016/01/Asjatundja-300.png” hover_effect=”effect10″ title_font_color=”#000000″ desc_font_color=”#000000″ info_color_bg=”#ffffff” title_responsive_font_size=”desktop:22px;” title_responsive_line_height=”desktop:28px;” desc_responsive_font_size=”desktop:12px;” desc_responsive_line_height=”desktop:18px;”]Sihikindel, professionaalselt pühendunud, suurte praktiliste ja teoreetiliste teadmistega.[/ult_ihover_item][/ult_ihover]

Ma soovin teile meelekindlust leppida asjadega, mida te muuta ei saa, julgust muuta asju, mida te muuta saate, ja tarkust nende vahel alati vahet teha!
Reinhold Niebuhr’i mõttetera  Kurt Vonneguti raamatust “Tapamaja, korpus 5”
Tõlkinud Valda Raud 1971

Meeskonnatöö, Meeskonnarollid Ja Koostöö

Meeskonnarollide tutvustus ja kirjeldus

Dr. Meredith Belbin: "Meeskonnaroll on soodumus mingil kindlal kombel käituda, meeskonnatöös osaleda ja kaasliikmetega suhelda.“ Kokku on 9 meeskonnarolli, igal omad tugevused ja lubatud nõrkused.
Loe edasi
Ojako Puhke- Ja Koolituskeskus

Ojakol saavad juhtimine ja meeskond uue hingamise

Meeskonnad tulevad taas kokku. Enesekindlus ja inimliku kontakti väärtus on täna olulisem kui kunagi varem. Üksteise parem mõistmine ja meie kiiksudega arvestamine annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue hingamise. Parimad ideed sünnivad tänu keskkonnavahetusele! Tule avasta enda ja oma meeskonna tegelik potentsiaal hinge ja vaimu kosutaval Ojakol.
Loe edasi

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search