skip to Main Content

Tahaks olla parem inimene, parem juht, parem meeskonnakaaslane … Aga pole ju mõtet lubada seda, mida sa niikuinii hästi ei tee. Samuti pole mõtet loota teistelt midagi sellist, mida nad niikuinii ei tee.

Parem õppige teadlikumalt nautima oma loomupäraseid tugevusi ning oma lubatud nõrkusi kontrolli all hoidma. Tundke enda võimekuse piire ning hoolitsege selle eest, et teie lubatud nõrkused ei muutuks lubamatuteks!

Vali endale kaks lubadust ja palu sedasama teha ka oma kolleegidel

Loe allpool olevad lubadused läbi ja vali endale kõige sobivamad. Pea neid meeles läbi kogu aasta! Oluline, et sa arvestaksid oma tugevaid meeskonnarolle ja valiksid lubadused just selle järgi.

Ma soovin teile meelekindlust leppida asjadega,
mida te muuta ei saa,
julgust muuta asju,
mida te muuta saate,
ja tarkust nende vahel alati vahet teha!

Reinhold Niebuhr
Kurt Vonnegut raamatust “Tapamaja, korpus 5”, 3 peatükk
Tõlkinud Valda Raud 1971

Innovaatori lubadus

Luban mitte hinnata iseenda ideid ega hoida neid ainule endale. Lisaks sellele püüan meeles pidada, et enda ideede jagamine teistega võib tuua paremaid tulemusi. Kui teised mind koheselt ei mõista, siis hingan sügavalt sisse ja seletan uuesti.

 • Innovaator

  Loominguline, lahendab keerulisi probleeme, pakub uusi ideid, tavapärasest erinev.

 • Hindaja

  Läbinägelik, objektiivne, rahulik, analüütiline ja ratsionaalne otsustaja.

Hindaja lubadus

Luban mitte reageerida negatiivselt kõigele, mida ma kuulen, ja sellega alla suruda meeskonnavaimu. Arvestan, et teised austavad minu hinnanguid, kui ma jään erapooletuks ja võtan arvesse nende kõiki ideid.

Koordineerija lubadus

Luban mitte võtta kogu tunnustuse meeskonna poolt tehtud tööst endale. Samuti püüan ma tagada, et võtan ka endale arvestatava osa tööst, et mitte kaasa tuua meeskonna pahameelt.

 • Koordineerija

  Toob grupist välja parima, hea motiveerija ja delegeerija, paneb meeskonna liikuma.

 • Teostaja

  Plaanipärane, tõhus, praktiline, suure töövõimega organiseerija

Teostaja lubadus

Luban mitte vastu seista muutustele. Ma luban olla avatud uute ideede suhtes. Mõnikord protsessid vananevad ja väikesed muutused on ainult tervislikud.

Viimistleja lubadus

Luban mitte lasta perfektsionismipüüdlusel muutuda kinnisideeks. Ma püüan paremini õppida teistele vajadusel töid delegeerima. Teinekord on tähtajast kinnipidamine olulisem kui detailid.

 • Viimistleja

  Ülipüüdlik, kohusetundlik ja sisemiselt motiveeritud lõpuleviija, kes märkab kõiki detaile.

 • Võimaluste otsija

  Ettevõtlik, otsib võimalusi väljastpoolt meeskonda, hea algataja, optimistlik.

Võimaluste otsija lubadus

Luban mitte inimesi alt vedada sellega, et unustan ettevõetud asjad lõpuni viia. Samuti lasen vahepeal ka teistel vestlusesse sõna sekka öelda!

Kujundaja lubadus

Luban mitte pidada vimma ja luua halba õhkkonda liigse provotseerimisega. Töö sujub märksa paremini, kui ma pean meeles naeratada ja ei kaota enda huumorimeelt ka siis, kui asjad kisuvad halvaks.

 • Kujundaja

  Taganttõukav, väljakutseid esitav, tulemusele orienteeritud visionäär, hea takistuste ületaja.

 • Meeskonnatöötaja

  Koostööaldis, abivalmis, hoiab ära hõõrdumised, loob positiivse õhkkonna.

Meeskonnatöötaja lubadus

Luban mitte vältida pingelisi situatsioone. Kui ma otsustan hoiduda inimese poole, kes käratab kõige valjemini, vaid selleks, et hoida lühiajaliselt rahu, ei pruugi see meeskonna jaoks pikas perspektiivis hästi mõjuda.

Asjatundja lubadus

Luban mitte muutuda liialt kaitsvaks enda töövaldkonna suhtes ega jätta arvesse võtmata väljaspool olevaid faktoreid. Oluline on aeg-ajalt vaadata ka suuremat pilti, vastasel korral võib meeskond kaotada suunataju ning olulised asjad tähelepanuta jätta.

 • Asjatundja

  Sihikindel, professionaalselt pühendunud, suurte praktiliste ja teoreetiliste teadmistega.

Meeskonnatöötaja

Aita kolleege

Ava PDF fail 9 VÕIMALUST OLLA PAREM MEESKONNAKAASLANE, prindi see välja (soovitavalt värviliselt) ja pane seinale, et meeskonnal need lubadused terve aasta meeles püsiks!

Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Tema lemmikteemad on meeskond, meeskonnatöö, müügimeeskond, meeskonna juhtimine ja meeskonnarollid.
Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Back To Top