skip to Main Content

Võta meiega ühendust

  Nimi (nõutav)

  E-posti aadress (nõutav)

  Ettevõte või asutus (soovitatav)

  Telefon (soovitatav)

  Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

  Belbin Eesti

  Belbin Eesti

  Akadeemia tee 21/3 ruum 205
  Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

  Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

  Telefon: +372 5016878
  E-post: koolitus@belbin.ee

  Mats Soomre

  Mobiil: +372 501 6878
  E-post: mats@belbin.ee

  Ettevõtte andmed:
  Belbin Eesti OÜ
  Reg. nr. 14529810
  KM nr. EE102091881

  Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

  Kui me paneme kokku kõikse targemad inimesed (loe “ainult eksperdid”) lootes, et nad moodustavad automaatselt väga võimeka meeskonna, siis me eksime. Tulemus saab olema üpris keskpärane, et mitte öelda konfliktne. Probleem on liigses sarnasuses, kus inimeste tugevused kattuvad ja nõrkuseid pole keegi täiendamas.

  Dr. Belbin kutsub sellist olukorda Apollo sündroomiks

  Me vajame erinevaid inimesi

  • Eduka meeskonna toimimiseks on vaja meeskonda ühte Innovaatorit (ingl. Plant),  kes genereerib uusi ja ebaharilikke ideid ning lahendab keerulisi probleeme.
  • Kindlasti on oluline Asjatundja (ingl. Specialist), kes omab parimaid teadmisi käsitleva valdkonna kohta ja tagab professionaalse põhjalikkuse.
  • Iga meeskond vajab ühte Hindajat (ingl. Monitor-Evaluator), kes on suurepärane analüüsija ning suudab pakutud ideedest eksimatult valida just selle meeskonna jaoks kõige õigema.
  • Asendamatu on ka Koordineerija (ingl. Co-ordinator), kes oskab igast inimesest esile tuua tema parima poole ning leida igale meeskonnaliikmele just talle kõige paremini sobivad tööülesanded.
  • Paraku ebaõnnestuvad sageli suurepärase strateegiaga meeskonnad, kui puudub praktilise tegutsemisoskusega Teostaja (ingl. Implementer), kes näeb, kuidas eesmärgini jõuda ja oskab otsused ümber sõnastada konkreetseteks ülesanneteks.
  • Viimistleja (ingl. Completer-Finisher) puudumisel ei pöörata piisavat tähelepanu detailidele ega lõpptulemuse kvaliteedinõuetele.
  • Loomult optimistlik Võimaluste otsija (ingl. Resource Investigator) on vajalik, et arendada ideid edasi ja leida uusi võimalusi meeskonnaväliselt.
  • Kui meeskond ei liigu ega arene enam piisava kiirusega, aitab hädast välja Kujundaja (ingl. Shaper), kes oma otsekohese ja entusiastliku loomuga paneb kogu meeskonna kiirelt liikuma.
  • Meeskonnatöötajat (ingl.  Teamworker) on aga hädasti vaja meeskonnaliikmete omavaheliste heade suhete ja positiivse õhkkonna hoidmiseks.

  Ei tohi unustada, et igal meeskonnarollil on omad nõrkused, mida kutsutakse lubatud nõrkusteks. Vaata täpsemalt Meeskonnarollide kirjeldused.

  Meeskond suudab ära kasutada oma tegelikku potentsiaali vaid siis, kui see koosneb erinevate käitumiseelistustega inimestest (meeskonnarollid), kes on teadvustanud enda ja teiste tugevused ja nõrkused. Vaid siis suudab meeskond toimida oma parimal viisil.

  Mis on meeskonnarollid?

  Dr. Meredith Belbin
  Dr. Meredith Belbin

  Meeskonnarollid on maailma ühe tuntuma koostöösuhete uurija ja teadlase Dr Meredith Belbini uurimustöö erinevate meeskondade käitumisest, mille tulemusi kirjeldab raamatus “Management Teams – Why They Succeed or Fail”. Tänaseks on Belbini meeskonnarollide mudel kasutusele võetud paljudes ettevõtetes ja meeskondades.

  Dr. Meredith Belbin määratleb meeskonnarolli kui inimese soodumuse kindlal kombel meeskonnatöös osaleda ja kaasliikmetega suhelda. Belbini meeskonnarollide meetod võimaldab meeskonnal end analüüsida ja välisolukorra nõudmistele kohandada.

  Belbini meeskonnarollide arv on lõplik suurus – neid on täpselt üheksa. Iga meeskonnaroll kirjeldab tema positiivset panust meeskonda ja lubatud nõrkusi, millega tuleb arvestada. Meeskonnarollide õige kombineerimine on iga koos toimiva meeskonna kujundamisel oluline. Väga hästi toimivas, võiks öelda, et lausa ideaalses meeskonnas on esindatud kõik üheksa rolli. Meeskonnas, kus on alla üheksa inimese, on igal inimesel kaks-kolm eelistatud rolli.

  Toiduakadeemia Ja Meeskonnatöö Koolitus

  Meeskonnatöö restart, Belbin ja Toiduakadeemia

  Liitsime meeskonnatöö koolituse ja Belbini meeskonnarollid Toiduakadeemia ühiskokkamisega. Tulemuseks saime midagi erakordset – kõige skeptilisemadki inimesed ütlesid veenvalt: „Väga hea! Mõtlemapanev! Meeldiv ja kasulik!“
  Loe edasi
  Mats Soomre

  Mats Soomre

  KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

  Belbin Eesti info- ja uudiskiri

  Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

  Back To Top
  ×Close search
  Search