Skip to content

Projekti meeskondProjekti meeskond on ideaalilähedane, kui professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.

„Valed inimesed“ meeskonnas on suhteline mõiste. Inimene võib olla professionaalses mõttes igati kompetentne ja „õige inimene“ aga tema loomupärane võimekus (käitumiseelistused, tugevused ja nõrkused) ei pruugi toetada konkreetses projekti etapis parimal moel panustada.

Need, kes on projekti algfaasis erakordselt võimekad, ei pruugi seda olla projekti lõppfaasis. Heaks tugevuste indikaatoriks on aja kulgemise kiirus – kas aeg lendab või venib, kui inimene oma tööd teeb?, Mats Soomre

Mure on selles, et meil on tihti segamini tööst tulenevad kohustused ja õpitud oskused ning enda ja teiste loomupärased käitumiseelistustest tulenevad tugevused. Siinkohal tulebki appi Belbini meeskonnarollide mudel, mis on maailmas tuntumaid meetodeid inimeste käitumiseelistuste analüüsiks.

Kui aga ettevõttes (tööturul) on piiratud kogus vajalikke spetsialiste, siis Soomre sõnul tehakse otsus valdavalt ainult professionaalsete oskuste põhiselt, sest töö on töö, mis tuleb igal juhul ära teha.

Ideaalne või siiski pigem ideaalilähedane projekti meeskond on selline, kus professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.

„Edukuse tervikuna määrab suuresti õigete inimeste sobitamine töö ja meeskonnaga nii, et igaühe tugevused on maksimaalselt rakendatud ning tema nõrkused on asendatud meeskonna teiste liikmete tugevustega“  Gallup Inc. Uuringu kohaselt on inimeste pühendumus kuus korda tõenäolisem, kui nad saavad teadlikult rakendada oma tugevusi.

„Oluline pole mitte see, kes on meeskonnas, vaid see, kuidas meeskonnaliikmed omavahel suhtlevad, oma töö üles ehitavad ning sellesse panustavad.“ Google

Ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult.

Originaal artikkel: IT Uudised

Meeskonnarollid projektietappides
Meeskonnarollid projektietappides

Loe edasi

Meeskonnatöö Koolitaja Mats Soomre
14.02.2024

Meeskonnatöö ja meeskonnamängija ABC

Meeskonnatöö ei hakka toimina, kui lihtsalt panna kokku vajalik arv inimesi ja loota, et nad meeskonnana töötavad. Kui hea meeskonnamängija oled sina? Kas trügid iga hinna eest pildile või üritad teiste töö eest tehtud au enesele võtta või oled just vastupidi valmis oma isiklikud huvid meeskonna hea tulemuse nimel tagaplaanile jätma ega muretse liiga palju oma staatuse pärast? Meeskonnatöö arendamine on pidev protsess, kus tuleb leida tasakaal tugevuste ja nõrkuste vahel, kompetentside ja suhtlemisoskuste vahel, äri ja meeskonna arendamise vahel.

Meeskonna Koolitus Ja Meeskonnarollid
·
11.03.2021

Eksperdilugu: Projekt, meeskond ja meeskonnarollid

Hea projektijuht kohtleb meeskonnaliikmeid kui näitlejaid laval, kus igal osatäitjal on oma kindel lavale sisenemishetk ja stseenilt väljumise moment. Mitte kõik ei pea olema laval samal ajal.

Mats Soomre, Belbin Eesti

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener, Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 23 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Kliendi sõnul "Mats ei püüa meele järele olla, vaid hoopis intrigeerib. Sunnib sind kaasa mõtlema, pingutama ja arenema, mugavustsoonist välja tulema – sest vaid nii saab oskusi arendada ja hoiakuid muuta!"

Back To Top
Search