Projekti meeskond on ideaalilähedane, kui professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.
„Valed inimesed“ meeskonnas on suhteline mõiste. Inimene võib olla professionaalses mõttes igati kompetentne ja „õige inimene“ aga tema loomupärane võimekus (käitumiseelistused, tugevused ja nõrkused) ei pruugi toetada konkreetses projekti etapis parimal moel panustada.
Need, kes on projekti algfaasis erakordselt võimekad, ei pruugi seda olla projekti lõppfaasis. Heaks tugevuste indikaatoriks on aja kulgemise kiirus – kas aeg lendab või venib, kui inimene oma tööd teeb?, Mats Soomre
Mure on selles, et meil on tihti segamini tööst tulenevad kohustused ja õpitud oskused ning enda ja teiste loomupärased käitumiseelistustest tulenevad tugevused. Siinkohal tulebki appi Belbini meeskonnarollide mudel, mis on maailmas tuntumaid meetodeid inimeste käitumiseelistuste analüüsiks.
Kui aga ettevõttes (tööturul) on piiratud kogus vajalikke spetsialiste, siis Soomre sõnul tehakse otsus valdavalt ainult professionaalsete oskuste põhiselt, sest töö on töö, mis tuleb igal juhul ära teha.
Ideaalne või siiski pigem ideaalilähedane projekti meeskond on selline, kus professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.
„Edukuse tervikuna määrab suuresti õigete inimeste sobitamine töö ja meeskonnaga nii, et igaühe tugevused on maksimaalselt rakendatud ning tema nõrkused on asendatud meeskonna teiste liikmete tugevustega“ Gallup Inc. Uuringu kohaselt on inimeste pühendumus kuus korda tõenäolisem, kui nad saavad teadlikult rakendada oma tugevusi.
„Oluline pole mitte see, kes on meeskonnas, vaid see, kuidas meeskonnaliikmed omavahel suhtlevad, oma töö üles ehitavad ning sellesse panustavad.“ Google
Ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult.
Originaal artikkel: IT Uudised
