skip to Main Content

Võta meiega ühendust

Nimi (nõutav)

E-posti aadress (nõutav)

Ettevõte või asutus (soovitatav)

Telefon (soovitatav)

Tagasiside, küsimus, mõte, tähelepanek ...

Belbin Eesti

Belbin Eesti

Akadeemia tee 21/3 ruum 205
Küberneetika maja 3. korpuse 2. korrus

Tule Akadeemia tee 21/4 peasissepääsust liftiga teisele korrusele ja vaata juhiseid.

Telefon: +372 5016878
E-post: koolitus@belbin.ee

Mats Soomre

Mobiil: +372 501 6878
E-post: mats@belbin.ee

Ettevõtte andmed:
Belbin Eesti OÜ
Reg. nr. 14529810
KM nr. EE102091881

Ennevanasti oli meie nimi IMG Koolitus. Paljud mäletavadki meid just selle nime kaudu. Tegemist on sisuliselt sama koolitusfirmaga, mis on lihtsalt veelgi parem. Nimevahetus on peamiselt seotud sellega, et Belbini meeskonnarollide teema on muutunud järjest olulisemaks ja lisaks oleme ka Belbin Associates ainuesindajad Eestis.

Ideaalilähedane meeskond selline, kus professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.

„Valed inimesed“ meeskonnas on suhteline mõiste. Inimene võib olla professionaalses mõttes igati kompetentne ja „õige inimene“ aga tema loomupärane võimekus (käitumiseelistused, tugevused ja nõrkused) ei pruugi toetada konkreetses projekti etapis parimal moel panustada.

Need, kes on projekti algfaasis erakordselt võimekad, ei pruugi seda olla projekti lõppfaasis. Heaks tugevuste indikaatoriks on aja kulgemise kiirus – kas aeg lendab või venib, kui inimene oma tööd teeb?, Mats Soomre

Mure selles, et meil on tihti segamini tööst tulenevad kohustused ja õpitud oskused ning enda ja teiste loomupärased käitumiseelistustest tulenevad tugevused. Siinkohal tulebki appi Belbini meeskonnarollide mudel, mis on maailmas tuntumaid meetodeid inimeste käitumiseelistuste analüüsiks.

Kui aga ettevõttes (tööturul) on piiratud kogus vajalikke spetsialiste, siis Soomre sõnul tehakse otsus valdavalt ainult professionaalsete oskuste põhiselt, sest töö on töö, mis tuleb igal juhul ära teha.

Ideaalne või siiski pigem ideaalilähedane meeskond on selline, kus professionaalsed oskused ja tahe (motiveeritus) on piisavalt head, et nende puudumine ei takista otseselt edasiliikumist ning kindlasti inimesed, kes teineteist oma tugevustega täiendavad.

„Edukuse tervikuna määrab suuresti õigete inimeste sobitamine töö ja meeskonnaga nii, et igaühe tugevused on maksimaalselt rakendatud ning tema nõrkused on asendatud meeskonna teiste liikmete tugevustega“  Gallup Inc. Uuringu kohaselt on inimeste pühendumus kuus korda tõenäolisem, kui nad saavad teadlikult rakendada oma tugevusi.

„Oluline pole mitte see, kes on meeskonnas, vaid see, kuidas meeskonnaliikmed omavahel suhtlevad, oma töö üles ehitavad ning sellesse panustavad.“ Google

Originaal: IT Uudised

Toiduakadeemia Ja Meeskonnatöö Koolitus

Meeskonnatöö restart, Belbin ja Toiduakadeemia

Liitsime meeskonnatöö koolituse ja Belbini meeskonnarollid Toiduakadeemia ühiskokkamisega. Tulemuseks saime midagi erakordset – kõige skeptilisemadki inimesed ütlesid veenvalt: „Väga hea! Mõtlemapanev! Meeldiv ja kasulik!“
Vaata ja küsi pakkumist

Ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult.

Meeskonnarollid projektietappides
Mats Soomre

Mats Soomre

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja juhtivtreener ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis. Ta on 22 aastase aktiivse kogemusega treener, kes on on läbi viinud kaugelt üle tuhande treeningu ja koolituse. Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul „Minu kogemused ja kokkupuuted Mats Soomrega on olnud esimesest kohtumisest peale inspireerivad. Mats on kütkestav ning kaasahaarav, innustav ning tähelepanuväärne."

Belbin Eesti info- ja uudiskiri

Olete teretulnud liituma meie info- ja uudiskirja saajatega. Kirjutame huvitavat ja praktilist meeskonnast, juhtimisest, inimeste tugevustest ja nõrkustest. Vahel ka midagi humoorikat.

Back To Top
×Close search
Search


TULE MEESKONNAGA PÕLDOTSALE INSPIRATSIOONI SAAMA
 

Täiesti teistsuguses keskkonnas toimunud koolitusel saadud inspiratsioon annab juhtimisele ja meeskonnatööle uue kvaliteedi. Kuidas me seda kõike teeme?
 
LOE EDASI
close-link
PÕLDOTSALE MEESKONNAGA INSPIRATSIOONI SAAMA