Postitused ja artiklid meeskonna juhtimisest, meeskonnatööst ja ka muust huvitavast võ kasulikust
Meeskonnatöö juhtimine, mis põhinev tugevustel arvestades nõrkuseid
Tugeva ja eduka meeskonna loomine ei ole pea kunagi juhuslik, vaid teadliku ja sihikindla töö vili. Juhtimis- ja meeskonnatöö treener Mats Soomre selgitab, et meeskonnatöö aluseks on iga inimese tugevuste, nõrkuste ja varjatud potentsiaali põhjalik tundmine ning oskus neid praktiliselt rakendada. See mitte ainult ei tõsta terve meeskonna motivatsiooni, vaid loob ka tugevama ja tulemuslikuma meeskonna.
Juhi koolitus meeskonnata on kui autojuhi koolitus autota
Tundub, et ülemus on jälle koolitusel käinud, mõtles Jüri pärast esmaspäevahommikust osakonna koosolekut, kus juht pakatas uutest ideedest ja soovitas töötajatel avameelselt oma muredest rääkida. „Huvitav, varem on juht avameelsust virisemiseks pidanud,“ arutles Jüri ja otsustas edaspidigi oma arvamuse enda teada hoida.
Kas otse on paremele? Otse ei kuhugi …
Mats palus rahval püsti tõusta, silmad kinni panna ja osutada sirge käega kõige lühemat teed Tallinna suunas. Kui siis silmad lahti tegime, osutas enamus rahvas arvatavat Tallinna suunda, vaid Mats osutas saali nurgas oleva ukse suunas.
Miks on kasulik teada, kuidas meeskond meie käitumist tajub?
“Ma pole see, keda ma arvan end olevat, ega ka see, keda sina arvad mind olevat. Ma olen see, mida ma arvan, et sa minust arvad.” – Charles Horton Cooley
Kas see, mida me enda kohta arvame, ühtib sellega, mida teised meis näevad? Võib-olla oleks lihtsam eelduste tegemise asemel seda inimestelt otse küsida? Segadus tekib tavaliselt just siis, kui arvame teadvat, kuidas teised meid näevad, ilma seda täpsustamata. Isiksuse ja käitumise hindamise testid, kus hindame end ise, annavad meile väärtuslikku sisevaadet, mis on oluline samm eneseteadlikkuse suurendamise teel.
7 sammu, kuidas luua psühholoogiline turvalisus
Psühholoogiline turvalisus meeskonnatöös eeldab, et mõistame, kuidas teised suhtlevad, mõtlevad ja tegutsevad, millised on nende tugevused ja nõrkused. Meeskonnatöö toimib paremini, kui kohtled inimesi nii, nagu nemad tahavad, et sa neid kohtleksid, mitte nii, nagu sina tahad teisi kohelda.
Edukas juhtimine ja meeskonnatöö: “Be Humble”
Eesti keeles puudub sõna, mis kirjeldaks humble (ingl.) sisulist olemust. Kasutatakse väga erinevaid sõnu, mis pole otseselt valed, kuid pole ka piisavalt täpsed. Kuidas olla humble? Veel olulisem – kuidas tunnustada inimesi, rakendavad meeskonna oma tugevusi väga hästi ja nad on humble?
Elektriauto 50 000 kilomeetrit hiljem
Elektriauto on mõistlik valik, kui sõidad palju ja mõtled ka keskonna jalajälje peale. Lisaks veel väga mõnus sõidukogemus. Kas nüüd peaksid kõik ja kohe soovima elektri peale üle minna? Ei, sugugi mitte kõik. Elektriauto on mõeldud neile, kes ülalpool lahti räägitud kriteeriume oluliseks peavad.
Enesekehtestamine keerukas olukorras
Enesekehtestamine algab enda ja teiste paremast mõistmisest, see on kahe inimese vaheline (enamasti) meeldiv vestlus, mis lõpeb (enamasti) mõlemale poolele kasuliku kokkuleppega. Kui kipud vaidlema, vaidle vahelduseks poolt, mitte vastu!
Podcastid ja videod
Mats Soomre ja Helena Laus videod ja podcastid. Kuidas Belbin aitab inimeste tugevusi kirjeldada? /// Kuidas olla hea juht??? /// Kuidas raskete inimestega toime tulla? /// Kuidas saavutada tõhus meeskonnatöö? /// Kuidas ennast ja enda elu paremini juhtida? /// Karjäärikäänakud: Koodikirjutajast tippkoolitajaks /// Perekond ja Belbin. Õhtune telefonikõne /// Kas skeptilisus on positiivne tunnus?
Eksperdilugu: Liiga palju head pole enam hea
Mis juhtub, kui me oleme liiga sarnased? Kui nn kloonimine on meeskonda juba tupikusse viimas, on seda meeskonnasiseselt ilma välise abita raske märgata ja veel raskem diagnoosida. Olgu ettevõtte eesmärgid millised tahes, käitumismallide mitmekesisus on oluline võti edu saavutamiseks.
Pühendumus suureneb 6 sammuga
Pühendumus on meeskonnatöö edukuse seisukohalt võtmeküsimus. Kindlasti ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Pühendumus suureneb märkimisväärselt, kui inimesed saavad rakendada oma tugevusi.
Kuidas arenguvestlusel oma tugevusi esile tuua?
Vastake kolme lausega palvele: „Räägi palun, kes sa oled?“ vältides oma ametit, väljaõpet ja sotsiaalset staatust. Kui hästi kajastab see vastus teie isikupära ja teie tegelikke tugevusi? Või ehk isegi nõrkuseid?